Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel

Mám asi problém ak dám vo valutovej pokladni urobiť kurzový rozdiel dáva mi -11200Sk - prevádzková réžia (program ALFA) je to podľa mňa veľa.
Ako môžem to v účtovníctve znížiť? na výdavok je to veľmi veľa.......
Je každý živnostník v JU povinný robiť Kurzový rozdiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    lenkak
    Je každý živnostník v JU povinný robiť Kurzový rozdiel? - áno.
    Veru vo valutovej pokladni niet o čom rozmýšľať.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Prečo je taká veľká strata (KR) tým, že nie je ešte zaplatená 1 ČR Faktúra.
    Prosím čo mám znížiť alebo zvýšiť aby bola strata vo Val. pokladni menšia.
    Prosím......

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Účtovné jednotky účtujúce v jednoduchom účtovníctve vykazujúce k 31. 12. bežného roka (ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka) peňažné prostriedky v cudzej mene vo valutových pokladniciach prepočítajú stav cudzích peňažných prostriedkov v účtovníctve na slovenskú menu kurzom Národnej banky Slovenska k 31. 12. bežného roka. Táto povinnosť vyplýva priamo z § 15 ods. 4 postupov účtovania. Na rozdiel od podvojného účtovníctva sa neúčtuje o kurzových rozdieloch pri pohľadávkach (vystavené faktúry) a záväzkoch (došlé faktúry). Tento spôsob vyčísľovania kurzových rozdielov v jednoduchom účtovníctve vychádza aj z princípu jednoduchého účtovníctva spočívajúceho v účtovaní iba o finančných operáciách, t.j. len o pohybe peňažných prostriedkov v pokladnici a na účtoch.

    Ak je stav pri prepočte cudzích peňažných prostriedkov kurzom NBS k 31. 12. vyšší ako stav prostriedkov Sk vo valutových pokladniciach, ide o kurzový zisk, ktorý sa potom uvedie v rámci uzávierkových operácií v peňažnom denníku v stĺpci “Peňažné prostriedky v hotovosti – príjem” a v druhovom členení príjmov do stĺpca “Príjmy zahrnované do základu dane – ostatné príjmy”.

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Ej ty beťárka, prídeš len keď potrebuješ pomoc. Skús si stiahnuť novú veriu alfy a tá všetko spraví za teba, nie ako minulý rok.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Ja novu verziu mám beta verzia 12.25 ale mám v pokladni stratu 11000Sk a je to veľa tak som chcela ako to spraviť.....
    To sme boli beťárky......

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    To sa mi dáko nezdá, nezaplatená fa nemá s pokladňou nič spoločné, akoľko má vlastne v pokladni? Napíš bližšie

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    V pokladni je cca.32000ČR
    Ale v priebehu roka som 3 krát vybrala čiastku cca 40000 ČR osobná potreba, neviem????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.