Zavrieť

Porady

JÚ - čo dať do nákladov

Dobry den,

rada by som sa spytala, ci ako SZCO si mozem dat do nakladov napr.: pokladnicne bloky za pracovny obed a postovne? Vopred dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mária Mojžišová
    Zitka 5 aj ostatní prikladám vyjadrenie ABT(autorizačného bezpečnostného technika):
    Naposledy upravil Mária Mojžišová : 12.09.12 at 15:37

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária Mojžišová Pozri príspevok
    Pekný dník,

    prosila by som Vás o radu z účtovníckeho hľadiska, či môže živnostník bez zamestnancov, ktorý má oprávnenie na revízie tlak.nádob stabilných, BOZP a OPP, dať do nákladov pracovnú obuv a okuliare slnečné s UV filtrom( sú také pre vodiča ) do auta.Automobil má zaradený v OM. Vedie JÚ. Vopred ďakujem za Vaše vyjadrenie.
    Pracovnú obuv určite, ale tie slnečné okuliare nie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tie okuliare bude musieť veľmi dobre zdôvodniť, ja to nepovažujem za výdavok OVZD.Pracovnú obuv len vtedy, ak aj na doklade o kúpe bude uvedená ako pracovná obuv .
    Mária Mojžišová Ďakujem za usmernenie.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jednoznačne áno.......môj názor, predsa, keď robí tlakové skúšky je predsa v tom oblečený ......

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mila123 Pozri príspevok
    jednoznačne áno.......môj názor, predsa, keď robí tlakové skúšky je predsa v tom oblečený ......
    ....Milka myslíš zrejme obutý ...lebo sa jedná o pracovnú obuv ....ak je ozaj pracovná

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mária Mojžišová Pozri príspevok
    Zitka 5 aj ostatní prikladám vyjadrenie ABT(autorizačného bezpečnostného technika):
    Mária priložené vyjadrenie je v poriadku a vôbec ma neprekvapuje ....tu záleží na tom ako bude argumentovať, že slnečné okuliare uplatnené ako daňový výdavok OVZD ... . sa využívajú len na podnikateľské účely a nie na súkromné resp.v akej miere služobne a v akej súkromne.....tento moment je polemický podľa môjho názoru .Takže rozhodnutie je na SZČO .Tieto položky vždy veľmi rada rieši daňová kontrola
    Naposledy upravil Zita5 : 13.09.12 at 04:21

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    poštovné si samozrejme môžeš dať do nákladov. Pracovný obed - ak je to v rámci stravovania tak áno, ak je to s klientom tak je to reprezentačné a je to potom výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    mysimis
    poštovné si samozrejme môžeš dať do nákladov. Pracovný obed - ak je to v rámci stravovania tak áno, ak je to s klientom tak je to reprezentačné a je to potom výdavok neovplyvňujúci základ dane.
    Pracovný obed áno - ak je to v rámci zamestnaneckého stravovania, ale len vo výške 55% z ceny jedného obeda, najviac však do výšky 49,- Sk (za minulý rok 44,- Sk).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    alenat
    Dobry den,

    rada by som sa spytala, ci ako SZCO si mozem dat do nakladov napr.: pokladnicne bloky za pracovny obed a postovne? Vopred dakujem za odpovede


    Poštovné účtuj do prevádzkovej réžie - výdavky ovplyvňujúce ZD.
    Pracovný obed predpokladám , že s obchodným partnerom - tak to je nedaňový výdavok - výdavky neovpyvňujúce ZD.
    Mária Mojžišová
    Pekný dník,

    prosila by som Vás o radu z účtovníckeho hľadiska, či môže živnostník bez zamestnancov, ktorý má oprávnenie na revízie tlak.nádob stabilných, BOZP a OPP, dať do nákladov pracovnú obuv a okuliare slnečné s UV filtrom( sú také pre vodiča ) do auta.Automobil má zaradený v OM. Vedie JÚ. Vopred ďakujem za Vaše vyjadrenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.