Zavrieť

Porady

Danove priznanie studentka

Prosim Vas mozete mi poradit ci mam podavat danove priznanie ak som tento rok ako studentka robila na Zmluvu o brigadnickej praci studentov u jedneho zamestnavatela a popri tom som robila sprostredkovanie II. piliera DSS a moje prijmy boli nejakych 39000,- ? A v pripade ked nemusim to danove priznanie podavat ci aspon si mam dat spravit rocne zuctovanie u zamestnavatela. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ako sprostredkovateľ si mala aj pridelené DIČ? Lebo v tom prípade by ti nemohol zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie dane. Mimochodom už je aj neskoro o požiadanie. Mala si u zamestnávateľa podpísané uplatnenie odpočitateľnej položky? Ak nie , tak by bolo najlepšie pre teba urobiť si DP , aby sa ti preddavková daň odvedená zamestnávateľom vrátila. Ak si však mala , tak nemusíš robiť DP, lebo tvoj príjem nebol väčší ako 43.968,-Sk.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nemusíš podávať daňové priznanie, nakoľko Tvoje príjmy za rok 2005 neboli vyššie ako 1/2 nezdaniteľnej časti základu dane ( 1/2 z 87.936 Sk) -§ 32 ods.1 Zákona o dani z príjmov.
    Ročné zúčtovanie Ti už zamestnávateľ neurobí, lehota na podanie žiadosti bola 15.2.2006.
    Napriek uvedenému si myslím , že by si mala priznanie podať, pretože z príjmu na dohodu Ti určite bola zrazená daň ako preddavok. Pri takej výške príjmu ako si uviedla, bude výsledok DP preplatok, ktorý Ti DÚ vráti.

    Loyan je offline (nepripojený) Loyan

    Loyan
    Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Loyan
    Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?
    ako je mozne ze si mala u zamestnavatela dohodu o brig.praci studenta a nezdanil ti ju????? je povinny z mzdy odviest dan.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Je to toto tlačivko.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Loyan
    Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?
    Práve čítam v piatkovej príkohe Pravdy podobnú otázku. Nemusíš podať DP , ale keďže si registrovaná na DÚ , je potrebné zaslať správcovi dane oznámenie, že nevznikla povinnosť podať priznanie podľa §32 zákona o dani z príjmov. Inak by ťa mohol správca dane vyzvať na podanie priznania.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Danielka, a to kde si vyčítala, že ak daňovníkovi nevznikne povinnosť podať DP v zmysle § 32, je potrebné o tom poslať na DÚ oznámenie?
    To bolo v tej Pravde? Taká povinnosť zo zákona nevyplýva.

    nudzikpa je offline (nepripojený) nudzikpa

    nudzikpa
    Nema Ti odviesť akú daň,keď student uzatvara zmluvu s maximálnou sumou
    3000 Sk podľa zákona

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Johanka
    Danielka, a to kde si vyčítala, že ak daňovníkovi nevznikne povinnosť podať DP v zmysle § 32, je potrebné o tom poslať na DÚ oznámenie?
    To bolo v tej Pravde? Taká povinnosť zo zákona nevyplýva.
    Áno , tak to bolo napísané v Pravde. A pretože to bol podobný prípad, preto som to sem napísala.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    U ľudí, ktorí sú registrovaní na daňovom úrade a majú pridelené DIČ, daňový úrad očakáva podanie daňového priznania. Oznámením daňovému úradu len predídete tomu, aby Vás daňový úrad vyzval na podanie daňového priznania.

    Marčella je offline (nepripojený) Marčella

    Marčella
    Ak má študent príjem 16 000,- z príkaznej zmluvy -daň nebola zrážaná, aký je to príjem , podľa par.5 alebo 8 ?
    Ak má študent príjem z dohody o vykonaní práce 2500,- Sk a odvedenú daň 475,-Sk - vráti mu túto daň daňový úrad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.