Zavrieť

Porady

S.r.o. v českej republike

Dobrý deň
Venujem sa obchodnej činnosti-nákup a predaj autodielov.Momentálne som živnostník avšak Rozmýšľam že založim s.r.o. v českej republike. Jednou z výhod je že môžem fakturovat bez dph zákazníkom na slovensku. Čo to presne znamená. Skúste prosím dať bližšie vysvetlenie.
avalik a teraz si platca DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No, na to, aby si z čiech mohol fakturovať bez DPH musíš predávať slovenskému platiteľovi DPH, sám musíš byť platiteľom DPH v čechách. Naviac, musíš mať potvrdené, že slovenský platiteľ DPH, ktorý od teba kúpil bez DPH si tovar osobne cez hranice prepravil. Alebo nejak musíš mať potvrdené, že ten tovar cez hranice prešiel. V čechách budeš podávať súhrnný výkaz, v ktorom budeš uvádzať ičdph slovenského platiteľa, ktorý od teba kúpil a sumu, za ktorú si mu za príslušné obdobie predal. On na slovensku urobi samozdanenie - t.j. v svojom danovom priznaní k DPH sám vypočíta príslušnú daň, odvedie ju štátu a zároveň si ju uplatní ako odpočet (výsledok je 0). (toto je daňovými úradmi v rámci EU relatívne ľahko skontrolovateľné)
    To isté v podstate urobí vtedy, keď na slovensku nakúpi od platiteľa. Tomu zaplatí DPH v obchode a odpočíta si to od svojej daňovej povinnosti.

    Toto sa dá ale pužiť iba v prípade, že sú to platitelia DPH. Nie bežný spotrebitelia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bororo1 Ja budem tovar nakupovať na slovensku a predávať Ho tiež na slovensku, v čechách bude sídlo firmy a prevádzka obchodu bude na slovensku.
    Dáša_ o DPH uvažuj vtedy, keď si platiteľom DPH. Inak, asi by si mal skočiť za nejakou účtovníčkou a nechať si to vysvetliť. Niekedy ide to písanie ťažšie.
    avalik ak budes mat na SK prevadzku tak aj tak ju tusim musis registrovat v nasom OR
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...budeš podnikať v Čechách? Budú sa na Teba vzťahovať české zákony. A tie slovenské firmy budú od Teba objednávať cez net? alebo budú chodiť k Tebe do Čiech na nákupy?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bororo1 Obchod budem prevádzkovať na slovensku tak ako doteraz teda ak to bude možné. Objednávať budú aj cez net aj priamo v obchode. Ja chcem dať iba sídlo spolocnosti v čechách aby som mal menšiu daň z príjmu,v čechách je 19% a taktiež môžem fakturovat bez DPH ale neviem či môžem fakturovat bez DPH aj konečnému spotrebiteľovi teda neplatcovi DPH nakoľko momentálne su mojimizzákazníkmi iba obyčajný ľudia teda neplatcovia DPH.
    bororo1 Teraz som neplatca DPH
    tictac7 ...takže, vzhľadom aj na neskoršie Tvoje príspevky - zabudni - budeš tu mať stálu prevádzkáreň....príjmy z SK budeš zdaňovať podľa Sk zákonov...
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "Momentálne som živnostník avšak Rozmýšľam že založim s.r.o. v českej republike. Jednou z výhod je že môžem fakturovat bez dph zákazníkom na slovensku."

    bororo1 (Dnes 06:23) Teraz som neplatca DPH

    ty teraz ako neplatca fakturujes DPH????

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    neoplati sa to ani tebe ani odberatelom. Zbytocne budes mat sidlo v CR a zbytocne sa stanes platcom DPH a nikomu to nepomoze.
    bororo1 Aspoň budem mať o štyri percenta nižšiu daň z príjmu ako na slovensku...keď nič iné a auto na firmu stojí prihlásenie iba 800 kc...
    tictac7 to je všetko veľmi pekné - máš niekoho, kto Ti to v čechách všetko vybaví a bude vybavovať všetky povinnosti aj potom? koľko Ťa to bude stáť v konečnom dôsledku? .... každá minca má dve strany...

    S.r.o. v českej republike

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.