Zavrieť

Porady

dohody z roku 2003

ahojte, opat sa na vas obraciam s otazkou - prosim vas- prebrala som mzdy po kolegyni (musim podotknut, ze nie som "cisty mzdar" - ale niekto to musel zobrat, tak...), kt. vsak uz u nas nepracuje - a kedze som si chcela by so vsetkym ista, tak som si zacala prechadzat jednotlive roky a zistila som nasledovne:
1) nasla som dohody o vykonani prace na urcite sumy, ale nikde som z nich nevidela evidenciu - teda nie som si ista - kde vsade mali byt tieto dohody evidovane? pre upresnenie islo o 2 studentov po dobu 3 mesiacov na sumu 3000,- Sk a o jednu FO na sumu 5000,-Sk - prosim poradte - co vsetko malo byt v tom case vykonane (myslim ake institucie informovat a pod.) v nadvaznosti na tieto dohody? prosiimmm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    stanicapap
    ahojte, opat sa na vas obraciam s otazkou - prosim vas- prebrala som mzdy po kolegyni (musim podotknut, ze nie som "cisty mzdar" - ale niekto to musel zobrat, tak...), kt. vsak uz u nas nepracuje - a kedze som si chcela by so vsetkym ista, tak som si zacala prechadzat jednotlive roky a zistila som nasledovne:
    1) nasla som dohody o vykonani prace na urcite sumy, ale nikde som z nich nevidela evidenciu - teda nie som si ista - kde vsade mali byt tieto dohody evidovane? pre upresnenie islo o 2 studentov po dobu 3 mesiacov na sumu 3000,- Sk a o jednu FO na sumu 5000,-Sk - prosim poradte - co vsetko malo byt v tom case vykonane (myslim ake institucie informovat a pod.) v nadvaznosti na tieto dohody? prosiimmm
    V roku 2003 ešte platil starý zákon o sociálnom poistení. Dohody sa nenahlasovali. Táto povinnosť bola zavedená až po schválení zákona o nelegálnej práci. Evidencia dohôd mala byť, ale tú si ľahko urobíš a založíš podľa nájdených dokladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.