Zavrieť

Porady

Lehota najvyssieho sudu na dovolanie

Ahoj poradaci. Vie mi niekto povedat, aku ma lehotu najvyssi sud na rozhodnutie, ak niekto poda dovolanie? Co mam robit,ked najvyssi sud nerozhodol o veci a od podania je uz jeden rok, Je v tomto state este nejaka spravodlivost alebo umrela s padom socializmu? Vdaka.
Naposledy upravil Mariana B. : 24.09.13 at 17:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V zložitejších prípadoch rozhoduje bežne 2-3 roky.
    Môžeš však podať sťažnosť na prieťahy v konaní predsedovi súdu (§ 62 ods. 1 a nasl. zákona č. 757/2004 Z. z. o súdoch) .
    Ak to potom nevybavia do pol roka, môžeš poslať sťažnosť na ústavný súd.
    Len aby si si ich náhodou nepodráždila ... aj takých sudcov máme, žiaľ!
    Laurinkai Ved to je to. Ked chces od niekoho aby si plnil svoje povinnosti, tak si vela dovolujes a patricne ti to oplati. Vsetko tu zlyhalo.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na samotné rozhodnutie nemá súd lehotu. V niektorých prípadoch na návrh odloží vykonateľnosť právoplatného verdiktu.
    Laurinkai kedze najvyssi sud nema lehotu a moze pockat s rozhodnutim aj do mojej smrti, ake kroky mozem podnikunt, aby sa tak enstalo?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Spravodlivosť tu nikdy nebola a ani nikdy nebude. Spravodlivosť je jedine na cintorínoch.
    Laurinkai Vo vazeni vazni ziju, cakaju na amnestiu a ja cakam na slobode ,kedy bude slusnost v mode, cakam, ako na den sudny,kedy budu ludia ludmi. Atd., atd....

    Lehota najvyssieho sudu na dovolanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.