Zavrieť

Porady

zase daňový bónus

Ahojte ,
robím ročné zúčtovanie PD a chcem sa uistiť či robím dobre
zamestnanec bol od 01.01.2005 do 26.04.2005 evidovaný na UPSVARe
od 27.04.2005 zamestnaný a teraz, robím dobre ak mu priznávam DB za celý rok aj keď od 01.01 2005 do 26.04.2005 bol evidovaný na UPSVARe?
Dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IVETA N
    Ahojte ,
    robím ročné zúčtovanie PD a chcem sa uistiť či robím dobre
    zamestnanec bol od 01.01.2005 do 26.04.2005 evidovaný na UPSVARe
    od 27.04.2005 zamestnaný a teraz, robím dobre ak mu priznávam DB za celý rok aj keď od 01.01 2005 do 26.04.2005 bol evidovaný na UPSVARe?
    Dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy .
    Ak splňa podmienku na priznanie DB, podľa§ 33 tak áno.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Súhlasím s Tweety. Len som na pochybách - dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy za celé obdobie čo bol zamestnaný (od 27.04.2005 do 31.12.2005) ? To by bolo v rozpore so zákonom. Jedine, že by pracoval na skrátený úväzok.

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    nebuď na pochybách dosiahol .
    Je to viac ako 6 násobok.

    dik Iveta
    Naposledy upravil IVETA N : 17.03.06 at 15:15

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    To, či zamestnanec dosiahol 6-násobok minimálnej mzdy vypočítam z jeho hrubej mzdy?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Janka6685
    To, či zamestnanec dosiahol 6-násobok minimálnej mzdy vypočítam z jeho hrubej mzdy?
    Áno, Janka. Zdaniteľná mzda spolu za celý rok.
    Naposledy upravil Zita4 : 18.03.06 at 07:42 Dôvod: preklep

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Janka6685
    To, či zamestnanec dosiahol 6-násobok minimálnej mzdy vypočítam z jeho hrubej mzdy?
    Áno ,posudzuješ zdaniteľnú mzdu . / min.39600,- v r.2005 /
    napr: pracoval by len 5 mesiacov, ale jeho zdaniteľná mzda
    by bola 9500.- x 5 = 47500.- má nárok na DB za celý rok
    Hranica výšky na poskytovanie DB sa znižuje u ID.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem.

    Ja som sa len zľakla, že za zdaniteľnú mzdu sa pokladá tá čiastka, z ktorej sa priamo vypočíta a odvedie daň. Lebo tento zamestnanec daň neplatil, keďže si uplaťňoval NČZD. Ešte stále mám chaos v pojmoch.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Janka6685
    Ďakujem.
    Ja som sa len zľakla, že za zdaniteľnú mzdu sa pokladá tá čiastka, z ktorej sa priamo vypočíta a odvedie daň. Lebo tento zamestnanec daň neplatil, keďže si uplaťňoval NČZD. Ešte stále mám chaos v pojmoch.
    To, čo píšeš, je základ dane. Ten môže byť aj nulový.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem veľmi pekne
    človiečik Vladimír Ozimý
    Student VS, ukoncil studium v roku 2005 a to v juni statnicami...danovy bonus si uplatni zivnostnik na 6 mesiacov to jest 400x6 a cim to dokladuje, dokladom o ukonceni studia?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak mám potvrdenie...Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov za rok 2005 .........na ktorom sa uvádza , že daňový bonus bol priznaný a vyplatený podľa § 33 zákona ..... na dve deti .... uvádzam tento DB ešte v DP typu B r.89 a 92 ?

    Ďakujem .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ...............................................

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Ak mám potvrdenie...Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov za rok 2005 .........na ktorom sa uvádza , že daňový bonus bol priznaný a vyplatený podľa § 33 zákona ..... na dve deti .... uvádzam tento DB ešte v DP typu B r.89 a 92 ?

    Ďakujem .
    Predpokladám, že bol vyplatený celý, t.j. 10 000 SK:
    riadok 89 10 000
    riadok 91 10 000
    riadok 92 0

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Predpokladám, že bol vyplatený celý, t.j. 10 000 SK:
    riadok 89 10 000
    riadok 91 10 000
    riadok 92 0
    Evina Ďakujem . A k tomu vyplateniu , klient príde o chviľu - takže budem vedieť, avšak prepokladám , že podľa potrvedenia ako som písala hore je vyplatený .

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Do r. 92 sa píše len rozdiel medzi nárokom na DB a skutočne vyplateným DB.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Evina Ďakujem . A k tomu vyplateniu , klient príde o chviľu - takže budem vedieť, avšak prepokladám , že podľa potrvedenia ako som písala hore je vyplatený .
    Ak je uvedený v potvrdení, tak musel byť aj vyplatený.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je uvedený a preto ho považujem za vyplatený .

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    IVETA N
    Ahojte ,
    robím ročné zúčtovanie PD a chcem sa uistiť či robím dobre
    zamestnanec bol od 01.01.2005 do 26.04.2005 evidovaný na UPSVARe
    od 27.04.2005 zamestnaný a teraz, robím dobre ak mu priznávam DB za celý rok aj keď od 01.01 2005 do 26.04.2005 bol evidovaný na UPSVARe?
    Dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy .
    Áno, môžeš mu priznať DB za celý rok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    Student VS, ukoncil studium v roku 2005 a to v juni statnicami...danovy bonus si uplatni zivnostnik na 6 mesiacov to jest 400x6 a cim to dokladuje, dokladom o ukonceni studia?

    Potvrdením o štúdiu na škole od 1.1.2005 do 30.6.2005 . Ale podľa môjho názoru by mal postačovať aj doklad o ukončení štúdia .Toť môj názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.