Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie v DP

ahojte
neviem si rady s jednou...asi banalytou...ale neviem.....
Možem si v daňovom priznaní zaokrúhliť príjmy....napr.
príjmy....78907,5 potom výdavky 25%.......19726,875....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ediika
    ahojte
    neviem si rady s jednou...asi banalitou...ale neviem.....
    Mozem si v daňovom priznaní zaokruhliť príjmy....napr.
    príjmy....78907,5 potom výdavky 25%.......19726,875....
    Samozrejme musíš, nie môžeš. V DP uvádzaš len celé koruny.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ediika
    si si isty?...pocula som ,ze zaokruhluje sa az v kolonke zaklad dane
    Som si istá! Nikde v DP neuvádzaš haliere.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Prosím pomôže mi niekto, ja mám takýto problém, robím DP PO a chcem sa opýtať keď´povýšim HV na riadku 100, ktorý sa mi nebude zhodovať so súvahou, pretože do výnosov chcem zarátať sumu za predaj auta, ktoré bolo nesprávne zdanené v HV r 2004. Nepodávam dodatočné DP PO preto lebo som bola v strate minulý rok. To auto chcem dodaniť teraz preto lebo prepis sa uskutočnil až vo februári.
    Prosím odpovie mi niekto.Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dada111
    Prosím pomôže mi niekto, ja mám takýto problém, robím DP PO a chcem sa opýtať keď´povýšim HV na riadku 100, ktorý sa mi nebude zhodovať so súvahou, pretože do výnosov chcem zarátať sumu za predaj auta, ktoré bolo nesprávne zdanené v HV r 2004. Nepodávam dodatočné DP PO preto lebo som bola v strate minulý rok. To auto chcem dodaniť teraz preto lebo prepis sa uskutočnil až vo februári.
    Prosím odpovie mi niekto.Ďakujem.
    Nemôžeš povýšiť HV tak, aby sa Ti nezhodoval so súvahou. HV uvedieš rovný v súvahe na riadku 100 a tú sumu za auto uvedieš do niektorého z riadkov:
    položky zvyšujúce HV /nemám pred sebou DP, neviem presne ktorý riadok/ a toto navýšenie sa prejaví, myslím, že je to riadok 310 a ďalej pokračuješ....

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Ďakujem za odpoveď, myslím, že to dám na riadok 180 položky zvyšujúce HV - ostatné položky zvyšujúce riadok 100.
    Dík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.