Zavrieť

Porady

Vodovodné trubky

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Je to síce rubrika stavba, ale moja otázka sa týka skorej rekonštrukcie. A teraz k otázke.
Kúpili sme starý dom. Chceme vymeniť kuchynskú linku, lenže tu je problém. Stará linka bola komplet, postavená u steny, nie v stene. Za linkou trčia vodovodné rúry. Lenže ak namontujeme novú modernú linku, tak vodovodná rúra vyúsťuje presne medzi dolnými a hornými skrinkami. Batériu chcem stojankovú z dresu, nie zo steny. A plánovala som ako na priestor medzi hornou a dolnou časťou dáme sklo na stenu, prípadne vinylovú tapetu. Ako sa dá tento problém vyriešiť? Ako zakryť vývod vod. trubky? Snáď je to zrozumiteľné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    To,čo sa tebe zdá nevyriešiteľné,hravo vyrieši vodár.Vybúra staré a prevedie ti ich ako potrebuješ.To nie je žiadny problém.Len musíš vedieť,kde bude batéria,drez a odpad.Nič nemusíš zakrývať.A trubky môžu byť vedené aj popri stene za linkou,tam je priestor cca 10cm,to stačí.Dolné skrinky sa robia 46cm a vrchná doska je 60cm a 4cm ti presahuje vpredu.Jedine na bočnú stenu skrinky,ktorú vidieť, sa dáva 56cm stena.
    Naposledy upravil Peggynka : 29.09.13 at 09:17
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Čítaš dobre? Linka bola 10 cm od steny, teraz chcú aby bola na stene. Medzi spodnou časťou a skrinkami nechcú obkladačky, ale sklo, alebo tapetu. Tak ako píšeš " hravo vyrieši vodár " tiež command, len treba kúsok steny rozsekať a stenou doviesť vodu na požadované miesto mimo miesto medzi skrinkami za spodnou časťou. Potom to budú mať podľa svojej predstavy, aj rada z porady.
    Peggynka Asi sa nerozumieme.Spodné skrinky mám 10cm od steny,pracovná doska je prirazená k stene ,na stene medzi dolnými a hornými skrinkami mám obkladačky (je to jedno,čo tam dáš) a voda aj odpad je za dolnými skrinkami,nie sú zasekané v stene.Na krajnej dolnej skrinke je bočné stena 56cm,čiže je až k stene a zakrýva medzeru medzi stenou a dolnými skrinkami.
    sito Ale rozumieme. Lenže oni kúpili starý dom. A starom dome bola stará linka aj také bývali. " Stará linka bola KOMPLET, postavená u steny, nie v stene ". Teda spodná časť, stredná časť a vrchná časť. Cez tú strednú časť bol otvor, prívod vody a batéria. Teraz sa to robí ako píšeš. Ale tiež môže byť ako bolo zo steny, len chcú byť moderní, trendoví, kol, či cool?
      zbaliť

    command je offline (nepripojený) command

    command
    No nejak rozumne to asi neschovate jedine prerobit vyustenie tak aby bolo pod drezom.
    julysak Možno by sa dala trubka zatĺcť do steny 5kg kladivom
    sito A vodu v kýbloch ... že? A čo tak ti to tým kladivom vytĺcť z hlavy ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.