Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku počas MD a vykonávaní práce počas RD

Dobrý deň, prosím o radu. Na MD som nastúpila 1.9.2010, ktorá trvala do cca 3/2011 (asi 14.3.2011). Počas RD som nastúpila do práce na 3 mesiace (1.4.2013-30.6.2013), následne som sa vrátila naspäť na RD, ktorá končí 9.10.2013, avšak do práce už nenastúpim. Otázka: Rada by som vedela, koľko dní môžem čerpať dovolenku za r.2011 a či mám nárok na dovolenku aj za rok 2013, keďže som odpracovala 3 mesiace. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. MD v roku 2011 netrvala 60 prac.dní (vrátane sviatkov), preto ti nevznikol nárok na dovolenku za kal.rok. Za rok 2011 máš nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 prac. dní 1/12 ročného nároku. (Materská dovolenka sa pre účely nároku na dovolenku považuje za výkon práce).

    2. R.2013 - ak si odpracovala 60 dní (vrátane sviatkov), vznikne ti nárok na pomernú časť dovolenky za rok 2013 (9/12 ročného nároku, keďže pracovný pomer netrval celý rok). Spočítaj si prac.dni RD, ak ich je viac ako 100, budeš tento nárok krátiť o 1/12 za prvých 100 dní a o ďalšiu 1/12 za každých celých 21 prac.dní (vrátane sviatkov)
    vikisim Vďaka za rýchlu odpoveď, už mi je to jasné.

    Nárok na dovolenku počas MD a vykonávaní práce počas RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.