Zavrieť

Porady

Zmluva na zaklade telefonickeho dohovoru?

Dobry den, pred casom nam telefonovala jedna firma do kancelarie, ci nechceme s nimi spolupracovat - nejaka reklama na internete, ze nam dohodia zakazky. Po skonceni telefonatu sme sa vsetci rozhodli, ze firmu budeme ignorovat a spolupracu nenadviazeme. Zmluvu, ktoru nam poslali v maili sme nepodpisali a vyhodili. Dnes nam prisla upomienka. Ohradzaju sa tym, ze my s nimi zmluvu mame, lebo telefonicky sme zevraj suhlasili so spustenim. Je to pravne v poriadku ked ziadna pisomna zmluva neexistuje??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    v tejto súvislosti by som len odporučil nahliadnuť do zákona č. 108/2000 Z. z., kde je v rámci zásielkového predaja definovaná zmluva na diaľku. ako problém vnímam to, že uvedené sa vzťahu na ochranu spotrebiteľa, čo v prípade medzi 2 firmami nemožno uplatniť, čiže zmluva na diaľku môže v zmysle práva fungovať, otázne je už len posúdiť oprávnenosť vzniku a existencie takej zmluvy...

    Twoflower je offline (nepripojený) Twoflower

    Twoflower
    Nie som pravnik, ale podla mna zavisi aj od toho, kto z firmy ten talefonat vybavoval. Ak to nebola osoba opravnena uzatvarat zmluvy v mene firmy mala by sa dat aj tato napadnut ako nepravoplatna.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ako sa da dokazat, ze bola zmluva uzatvorena telefonicky? Moze niekto hovor nahravat a potom nahravku pouzit ako dokaz uzavretia zmluvy?

    Zmluva na zaklade telefonickeho dohovoru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.