Zavrieť

Porady

Hmotná zodpovednosť

Mala by som otázku, vo firme mám hmotnú zodpovednosť...Havarovala som s firmeným autom, škodu som odstránila zaplatila som opravu 1000 eur....ale moja šefka chce aby som s autom robila čo chcem ale ona nechce havarovane auto, a podla nej má auto hodnotu 3300 eur, a tú sumu jej mám dať.......pričom som škodu už opravila.....jedná sa o 10 ročné auto , citroen C3, volala som aj do bazaru že aka je odkupna cena , povedali 2300 eur, a ledva by som ho vedela predať za 2500......Má právo nato aby si ododmna pýtala 3300 eur pričom som uhrdila škodu a auto ani nemá takú hodnotu?...Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Majiteľka nekoná správne - zabudla zarátať amortizáciu (opotrebovanie) auta. Každý výrobný prostriedok (teda i auto) má určitú dobu životnosti. A tým, že sa staré auto opravilo, práve naopak - zhodnotilo sa a má ako výrobný prostriedok väčšiu hodnotu (ako keby sa upgradovalo ) - Ak by však trvala - nech to ohodnotí znalec, z uvedenej sumy si odpočítaš cenu opravy (zhodnotenie vozidla) a je to - zaplače majiteľka, ak dostane 1500€ a menej.

    Hmotná zodpovednosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.