Zavrieť

Porady

ELDP a žiadosť o dôchodok

Dobrý deň! Zamestnankyňa žiadala odo mňa, aby som jej vyplnila - potvrdenie zamestnávateľa o období poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN žiadateľa za obdobie 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti o inv. dôchodok (Doniesla mi dve tlačivá - ELDP a Podklady zo mzdovej účtarne pre spísanie žiadosti o dôchodok). ELDP mám vyplnený. V druhom formulári - chcem sa spýtať, čo to znamená doba poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN v období 52 rýždňov pred dátumom spísania žiadosti o ID? Ona pracovala v januári a februári, a potom od marca už má PN.
Budem vďačná za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Vlastne je to tých prvých 10 kal.dní PN-ky, čo platí zamestnávateľ. Vyplníš dátumovo od-do ( a jedná sa o obdobie 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti). Pokiaľ bola viackrát na PN v uvedenom období , vypíšeš všetky.

    ELDP si mala vyplniť k dátumu žiadosti o ID (dátum Ti mala povedať zamestnankyňa)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leske Ďakujem za odpoveď. Tak zamestnankyňa odkedy vzala prvé PN odvtedy je dlhodobo PN. Takže rovno napíšem prvý deň PN dodnes? môže byť? Som to dobre pochopila?
    Andyke Napr. PN je od 1.3.2013. Tak tam napíšeš :
    1.3.-11.3.2013 ( však som písala, že prvých 10 kal. dní - zamestnávateľ platí náhradu príjmu) A iba tento dátum potrebujú.
    mondes Od prvého dňa PN do 10. dňa PN, pretože od 11. dňa už PN vypláca SP. Takže ak spätne dozadu 52 týždňov bola len na tej jednej dlhodobej PN, tak uvedieš tam prvých 10 dní.
    Leske Aha, už chápem. Ďakujem veľmi pekne za odpovede!
      zbaliť

    ELDP a žiadosť o dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.