Zavrieť

Porady

časové rozlíšenie na 384

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť ako časovo správne rozlišovať účet 384. V decembri vystavím FA na zákazníka za 12/2012 až 2/2013. Ak uhradí FA je to OK, pretože časť patriacu na 2013 časovo rozlíšim na 384.
Chcem však vedieť ako účtovať v prípade, že FA neuhradí v roku 2012, ale až neskoro v roku 2013??? Keďže podľa postupov účtovania sa na 384 "účtujú príjmy v bežnom účtovnom období, ktoré vecne patria do výnosov v budúcich obdobiach."

Za Vaše názory a odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    385 – Príjmy budúcich období

    Na účte sa účtujú časovo rozlíšené výnosy, ktoré spoločnosť neprijala ku dňu uzavretia účtovných kníh a ktoré časovo a vecne súvisia s výnosmi bežného účtovného obdobia, napríklad výnosové provízie, vykonané a odovzdané práce, ktoré neboli doteraz vyúčtované a podobne. Na účte 385 s účtuje so súvzťažným zápisom v prospech príslušných účtov účtovej triedy 6 – Výnosy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1988leon no to je síce pravda, tu by bola časť 12/2012 ale čo s časťou týkajúcou sa roku 2013 - tam ešte nebol príjem a časovo a vecne to súvisí s budúcim obdobím.
    aké by boli podľa teba predkontácie?
    Stefan2005 ... na to ti predsa už odpovedala Tweety
    1988leon ale je to správne tak účtovať? keďže postupy hovoria, že na 384 sa "účtujú príjmy v bežnom účtovnom období, ktoré vecne patria do výnosov v budúcich obdobiach." ale tu v bežnom období ešte nebol príjem...
      zbaliť
    1988leon Avšak podľa postupov účtovania sa na 384 "účtujú príjmy v bežnom účtovnom období, ktoré vecne patria do výnosov v budúcich obdobiach."
    To znamená, že ak som nemal príjem v 2012, nemal by som to ani účtovať na 384. Je to naviazané na ten príjem alebo nie?

    jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

    jaja1
    na účte 384 mám čiastku (29,50) z roku 2012, a potrebujem ju zrušiť, ako to mám spraviť? jedná sa o tovar poslaný na dobierku, ktorý neprevzali, a sľúbili že si to prídu neskôr osobne vyzdvihnúť, no nestalo sa tak
    1988leon ja osobne by som to dopísal do výnosov, je to staré a nie je to významná suma.

    časové rozlíšenie na 384

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.