Zavrieť

Porady

Materská u SZČO a jej zvýšenie

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o rady, resp. o skúsenosti. Som SZČO od roku 2009. Platím si tie min. odvody do soc. poisťovne, čo predstavujú sumu 130,27€. Som tehotná a bábätko čakám začiatkom decembra. Nárok na materskú mám, ale tú min. okolo 256€. Je nejakým spôsobom možné si zvýšiť materskú? Neviem či DNP by ešte pre mňa prichádzalo do úvahy, či to má ešte význam, alebo nejaký iný spôsob? Prosím poraďte. Ďakujem
Naposledy upravil malinka27 : 01.10.13 at 13:45
Mila123 neskoro....mala si sa skôr ozvať, pomohla by si si.......
malinka27 čo znamená skôr? ja by som sa aj ale nevedela som že je taká možnosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Žial, nie je - pre vznik nároku na materské z DNP potrebuješ 270 dní nem. poistenia v posledných dvoch rokoch. Ani v prípade ukončenia živnosti a zamestnania s vyšším vymer.základom si materskú nezvýšiš, lebo nebude splnená podmienka 90 dní nem.poistenia zo zamestnania.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    jedine si môžeš dávku o pár evri zvýšiť tým, že živnosť uknčíš a tesne pred materskou sa prihlásiš dobrovoľne na SP.... ale to je len, že sa ti materská bude počítať z tohtoročného min VZ tj 393 eur. Ak nespravíš nič, tak sa ti bude počítať z vlaňajšieho VZ - 339,89 eur.
    Len si treba zvážiť, či to za to stojí ??
    - bolo treba skôr riešiť

    Materská u SZČO a jej zvýšenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.