Zavrieť

Porady

preúčtovanie faktury na inú firmu

Dobrý den, vrátila sa nám faktura, že firma nie je schopná službu zaplatit a žiada nás o vystavenie faktury na inú firmu (ktorá s tým súhlasí). Faktura bola vystavená 14.4. s zd.obdobím 31.3.2013. Ako mám teraz pokračovat? S akým dátum zd.plnení vystavit, s akým dátumom? Ked do 14dní od ukončení služby sa má fa vystavit? Urobit na starú fa storno? S akým dátumom. Niesom pokročilý účtovník, tak budem vdačná za pomoc. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžete stornovať oprávnenú fakturáciu len preto, že firma ju nie je schopná zaplatiť. Ak sa dodanie alebo služba uskutočnili, tak na storno nie je dôvod. A už vôbec nemôžete fakturovať firme, pre ktorú ste neuskutočnili nič.

    robota bola pre tu firmu, na ktorú sa to má teraz fakturovat. Len boli s tou prvou prepojení - pracovne
    Ak ste teda fakturovali nesprávnemu odberateľovi, treba urobiť storno faktúry s dátumom 31.3. a novú vystaviť s rovnakým dátumom plnenia.
    Naposledy upravil Tweety : 01.10.13 at 13:49
    eevicka robota bola pre tu firmu, na ktorú sa to má teraz fakturovat. Len boli s tou prvou prepojení - pracovne.
    Stefan2005 ... no ale v zadaní píšeš o niečom celkom inom, tak že nemožno odpovedať, ak sa diametrálne zmení zadanie!

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ak faktúru vystavenú na jednu firmu chce zaplatiť firma druhá, nevidím dôvod prečo by tak nemohla urobiť; ale ak žiada prvá firma, ktorej bola služba poskytnutá, aby bola jej fakturovaná služba stornovaná a faktúra vystavená na inú firmu, ktorej nič nebolo poskytnuté, tak je to podvod....
    eevicka nežiada o storno. Obe firmy sú medzi sebou prepojené - nie však IČOm alebo inak... Len nám fakturu poslala spät so znením, že "nech to preplatí ta druhá firma" - pre ktoru sa jazda uskutočnila... Takže mám len prepísat hlavičku odberatela na tej starej fakture? A všetko nechat tak?
    eevicka viem, ale stačí to? Bolo by to pre mna najjednoduchšie....
    eevicka ešte som to nerobila... aký je postup? Som v podstate začiatočník. Dakujem
    Tweety Pozri môj príspevok , postúpenie nie je možné, pohľadávka voči firme, ktorej ste fakturovali je neoprávnená.

    preúčtovanie faktury na inú firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.