Zavrieť

Porady

daň,odvody-prevod podielu v s.r.o.

Dobrý deň, prosím potrebujem si preveriť 2 prípady prevodu podielu v sro.
1. prípad :Spoločník od roku 1991, vklad zákl.imania 50tis.Sk, v r.1998 zvýšený na 100tis.sk, splatený. V r.2013 pri uzatvorení zmluvy o prevode obchodného podielu na tretiu osobu-konateľa tejto sro, mu vyplatili 3.320€., ale nie z sro, finančné vyrovnanie uskutočnili medzi sebou navzájom. Do DP FO B podľa §8 ods.1 písm.f zapíšem príjem 3.320€-500 oslobodené a zároveň do výdavkov 3.319,39€(100tis.Sk)? Kedže zisk je 0, nevyjde daň ani odvody do ZP? Medzitým som sa dopracovala k pokynu DRSR k predaju obchodného podielu po 1.1.2004 a usúdila som,že predaj je oslobodený, nakoľko bol nadobudnutý pred 2004, len neviem,či sa to vzťahuje aj na prevod
2.prípad : spoločník vstúpil do jednoosobovej sro v r.2005 50%, vložil, splatil 100tis.SK, zmluvu o prevode obchodného podielu som nenašla, v účtovníctve je zápis 411/411AÚ, účet 221 alebo 211 nebol použitý.V r. 2013 na základe zmluvy o prevode obchodného podielu na spoločníka vystúpil z tejto sro, vyplatili mu 3.320€, tiež nie z sro, finančne sa vyrovnali medzi sebou. §8-príjem 3320€-500€, výdavok 3319,39? Ani daň, ani odvody?

Prosím, ak sa mýlim poraďte, aby som ich pripravila, že budú platiť daň a odvody, ďakujem pekne
Doplnené 11.10.-takže asi sa nemýlim, ďakujem
Naposledy upravil JM1968 : 11.10.13 at 04:55 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    daň,odvody-prevod podielu v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.