Zavrieť

Porady

Zaradenie učiteľa na kratší úväzok

Ahojte, mám problém.
ZŠ prijala nového učiteľa na skrátený úväzok. Odučí 7 hodín týždenne v platovej triede 9/1 bez praxe. Ako ho mám zaradiť do mzdového programu - aký úväzok odpracuje? Riaditeľka mi radila, že priemerný učiteľ odpracuje 23 hodín ona 7 hodín, čiže je to 0,3043 z platu 534 € = cca 162,34. No keď si to chcem dohodiť do mzdového programu, tak denný úväzok/hodiny % mi to vychádza 2,28/0,30... a fčný plat jej vyjde vtedy 162,34€. Je to správny prepočet? Mám ju správne zaradenú? Prosím, poraďte...
Ďakujem Reve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ak počítam 7 hodín priamej činnosti zo základného úvňzku 23 hodín mne to vychádza, že má úvňzok 0,3043. Do mzdového programu nahodíš 30,43 % úväzok, v pracovnej zmluve bude mať toto isté percento , týždenný pracovný čas spolu, teda priama aj nepriama činnosť by mala byť 11,41 hodín týždenne- vychádzala som z 37,5 hodinového pracovného týždňa. a plat by teda mal byť 162,49 € + prípatok začínajúceho učiteľa priamo úmerne krátený úväzkom. Mzdu pri kratšom pracovnom čase nazaokrúhľuješ. Viď zákon 553/2003.
    Reve Ďakujem
    Reve a ten príplatok bude mať v plnej výške alebo čiastočný??? podľa úväzku

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    ak je bez praxe musiš ho zaradiť ako začinajúceho učiteľa a do platu mu dať prípatok začínajúceho učiteľa, do skončenia adaptačného vzdelávania

    Zaradenie učiteľa na kratší úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.