Zavrieť

Porady

zaciatky chodenia po sadre

pred 4 tyzdnami som si dost zle vyvrtla clenok s tym ze mi dali sadrovu dlahu bez opetku cize bez chodenia a akejkolvek zataze na nohu, na RTG mi nic nenasli kvoli hematomu takze o 14 dni som sla na kontrolu, po 14 dnoch na RTG stale nic rentgenovali mi len clenok, dneska mi dali sadru dole s tym ze vsak aj tak tam nic nieje nech chodim noha vyzera ako tak, clenok samozrejme opuchnuty a taktiez celu spodnu cast od nartu az k prstom s tym ze chodenie normalne vobec nepripada do uvahy, maximalne tak taham nohu za sebou v bolestiach, najhorsie je ze ked sa pokusim urobit krok tak do spodnej casti kde su tie velke vankusiky v oblasti tych kosti co idu do prstov ma nieco ako keby pichlo alebo vadilo mi v chodi, moze to byt stuhnuta slacha ci nejaky sval? Najlepsie ak napise niekto kto mal takto nohu v sadre bez moznosti chodenia ako ja kedze uz nohu som predtym v sadre mala ale mala som opetok takze chodit som viac menej vedela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prve dni je lepsie chodit s barlami a nohu postupne zatazovat.
    A samozrejme cvicit, dobre je aj cvicenie v teplej vode.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Určite treba používať barle, keď je noha bolestivá.. Keďže sa ti úraz stal pred 4 týždňami, a noha je stále bolestivá a opuchnutá, pravdepodobne došlo k porušeniu vnútorného a zadného väziva, to sa hojí ťažšie a dlhšie ako poškodenie vonkajšieho väziva. Odporúča sa pre zmiernenie opuchu chladenie postihnutého miesta, vykladanie končatiny. Ak bolesti neustúpia ani po 6 týždňoch, je vhodné ísť znovu na RTG.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    RTG ukáže len poškodenie pevných častí , čiže kostí .


    Natiahnuté šlachy a svaly sú následkom vyvrtnutia poškodené a preto aj bolia , niekedy festovne .
    Na opuch je vhodný octan hlinitý a pevný , elastický obväz .
    Tieto dva " medikamenty " v časoch , keď som hrával hádzanú , nesmeli chýbať doma .
    Dodnes niekedy cítim tie zranenia pri zmene počasia ...

    zaciatky chodenia po sadre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.