Zavrieť

Porady

PN počas poberania podpory v nezamestnanosti 2013

Dobry den,

som poberatel podpory v nezamestnanosti (po skonceni 7 dnovej ochrannej lehoty). Caka ma PN priblizne v trvani 1 mesiac. Na to, aby mi bolo priznane nemocenske, musim byt dobrovolne nemocensky poisteny (druhu podmienku - 270 dni pocas poslednych dvoch rokov splnam). Kedze od januara 2013 je mozne prihlasit sa uz len na balicky socialneho poistenia, v mojom pripade sa musim prihlasit na kombinaciu dobrovolneho nemocenskeho a dobrovolneho dochodkoveho poistenia (z minimalneho vymerivacieho zakladu), teda mesacne poistne bude 130,27 EUR. Je mi jasne, ze platby sa platia vzdy najneskor 8. den nasl. kalend. mesiaca. Otazky:

1. Plati, ze sa staci prihlasit na registracnom liste FO do Soc. poistovne 1 den pred natupom na PN a odhlasit sa odhlaskou v den skoncenia PN?

2. Plati, ze v case trvania PN - za tieto dni nebudem platit ani dobrovolne nemocenske ani dobrovolne dochodkove poistenie?

3. Znamena to teda, ze staci ak zaplatim poistne za 1 den - teda den pred nastupom na PN?
Mila123 3 x áno v tvojom prípade
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako už mila napísala - 3x áno.
    len nezabudni, že počas poberania nemocenskej dávky ti pozastavia dávku v nezamestnanosti - treba teda DPN doložiť v SP - aj na oddelenie nemocenských dávok, aj na dávky v nezamestnanosti ... alebo ak preberajú na podateľni - upozorni, že si poberatešom dávky v nezamestnanosti. A pozor - tiež UPSVaR má samostatné tlačivo!

    PN počas poberania podpory v nezamestnanosti 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.