Zavrieť

Porady

Moznosti refinancovania nehnutelnosti hypotekarnym uverom

Dobry den

Po dlhsej dobe zivota v zahranici kde som pracoval som sa vratil na Slovensko a chcel by som si kupit nehnutelnost ktoru som planoval z casti financovat hypotekarnym uverom. Kedze nemam pracovnu historiu na Slovensku, momentalne nemozem hypoteku ziskat. Mam moznost si zapozicat na 1-2 roky peniaze od rodiny a znamych s tym, ze po 1-2 rokoch hypoteku od banky uz urcite dostanem a peniaze vratim (resp refinancujem dlh od rodiny).
Chcel by som sa spytat ci existuje moznost kde by som nehnutelnost kupil v hotovosti (scasti poskytnutej rodinou a znamymi) a neskor to prefinancoval s hypotekou ktoru si uz budem mat moznost zobrat? Pri moznosti kde nehnutelnost teraz kupi niekto v rodine a neskor ju od neho odkupim za 1-2 roky s pomocou hypotekarneho uveru by som musel zaplatit dan z predaja nehnutelnosti. Existuje nejake elegantnejsie riesenie?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dan pri predaji nehnutelnosti, ktoru nevlastnis 5 rokov, sa plati len z rozdielu medzi kupnou a predajnou cenou.
    Ak teda kupi niekto nehnutelnost a preda ju za rovnaku cenu ako kupil, ziadnu dan neplati. ak by si kupil a 10000 a predal za 12000, platis dan len z 2000 EUR.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nehnuteľnosť kúpite za hotovosť a neskôr požiadate o spotrebný úver založený nehnuteľnosťou (americká hypotéka). Úroky sú väčšinou rovnaké ako pri klasickej hypotéke. Väčšina úverov na financovanie bývania na Slovensku nie sú klasické hypo, ale spotrebáky založené nehnuteľnosťou - banky v tomto prípade nemusia vydávať hypotekárne záložné listy. Klientovi je to prakticky jedno, keďže štátna bonifikácia nových hypoúverov je už nejaký čas nulová.
    Kúpu cez rodinu, známych by som to neodporúčal riešiť, už len kvôli prípadnému úmrtiu či dlhom vlastníka. Ak by predávajúci na predaji nezarobil, neplatil by ani daň, ani zdravotné odvody z príjmu z tejto transakcie.

    Moznosti refinancovania nehnutelnosti hypotekarnym uverom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.