Zavrieť

Porady

výpovedná doba viac ako 1 mesiac

Zamestnanec u nás pracuje 6 mesiacov. Doniesol výpoveď dnes a je tam napísané len výpoveď k 31.12.2013. Zamestnávateľ súhlasí. Na výpovedi nie je žiaden paragraf, nepíše sa nič o výpovednej dobre). Môže byť výpovedná doba ak pracoval u nás menej ako rok aj viac ako mesiac?
Naposledy upravil ferob : 08.10.13 at 04:31
kn-alka Ak obidvaja súhlasia (zamestnanec aj zamestnávateľ), ukončite pracovný pomer dohodou k 31.12.2013 a je po probléme.

Ak je súhlas na oboch stranách - už sa jedná o vzájomnú dohodu, takže tam žiadna výpovedná doba neplatí - ide o DOHODU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ide o vypoved, VD je 1 mesacna a zacina plynut od 1.11.
    Ale kludne sa uz dnes mozu dohodnut na ukonceni PP dohodou k 31.12.

    Ak je formulovana vypoved s ukoncenim PP v decembri, nie je to uplne "koser" .
    ferob ja viem, ale čo mám tú výpoveď vrátiť, nech ju prepíše? Alebo si ju kľudne môžem založiť. Obidve strany s tým súhlasia. V ZP je napísané najmenej 1 mesiac, čiže môže byť aj viac?
    ivka70 Ja by som k nej dolozial dohodu o dlzke VD 2 mesiace, od 1.11. do 31.12., ktoru by podpisal aj zamestnanec aj zamestnavatel.

    Alebo aspon an nu by som dopisala, ze obe strany sa dohodli na dlzke VD 2 mesiace ...a tu dolozku dala podpisat.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    § 62
    Výpovedná doba


    (1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

    (2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.



    píše sa: najmenej - to znamená, že môže byť aj viac
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Ano, ale zo zakona je pre tohto pracovnika 1 mesiac a ak by mala byt dlhsia, musi to mat dohodnute napr. v zmluve alebo aspon v tej vypovedi, nie?
    kn-alka V zákone sa píše všade NAJMENEJ..... tak prečo by nemohlo byť aj viac? Záleží na vzájomnej dohode.
    Ak zamestnávateľ súhlasí, kde je problém?
    ivka70 Ja ho vidim len v tom (asi aj autor otazky), ze asi ziadnu dohodu o tej dlzke VD nemaju. A v takom pripade sa riadia zakonom.

    Alebo nejde o vypoved, ale o dohodu o ukonceni PP k 31.12.
    ferob Problém by nemal byť si myslím. Ja len, keby náhodou pri kontrole z inšpektorátu práce nám to nevytkli. Nie je tam žiaden §, ani neviem do systému aký § si tam dohodiť. Určite bez problémov by bolo keby to prepísala
      zbaliť

    výpovedná doba viac ako 1 mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.