Zavrieť

Porady

Zamestnavatel neplatil odvody z DoPC - ako mám postupovať ďalej?

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť ako mám postupovať ďalej keď som bola u zamestnavateľa na DoPČ a mal platiť odvody.Stále tvrdil,že odvody platí no po troch mesiacoch som zistila,že klame. Odrobila som tam každý deň,ktorý som mala riadne aj vyplatený no nebol ochotný mi dať výplatné pasky ani zápočet. Ako mám postupovať keď má on zaplatiť odvody? Lebo teraz tvrdi,že ma nepozná.
Naposledy upravil Mariana B. : 09.10.13 at 11:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Máš dohodu o PČ? A ako vieš, že odvody neplatil? Prihlásil Ťa do SP aj do ZP (teda, do ZP, len ak treba, neviem, aké máš postavenie, či si poistencom štátu alebo čo). Naháňa Ťa niekto, že máš niečo nezaplatené? Prečo to riešiš?
    Písomne ho vyzvi na zaslanie zápočtového listu, vystavenie ELDP a zaslanie Potvrdenia o vyplatených príjmoch a zrazených preddavkoch na daň, že v opačnom prípade podáš podnet na Inšpektorát práce. Uvidíš, ako zareaguje.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    máš podpísanú dohodu? Máš ju v ruke? Ak ťa neprihlásil do SP môžeš podať podnet na inšpektorát práce.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    xixixi69 Ano mam podpisanu dohodu ale uz aj skoncenie lebo to zavrel. A neprihlasil ma nikam.
    kn-alka Tak prefotiť a poslať podnet na inšpektorát práce
    xixixi69 Lenze potrebuju vsetci nejaky doklad okrem Dohody ze som tam robila napr. vyplatne pasky alebo nieco len on mi nic nedaval.
    Tweety to, že nedával pásky uveď do podnetu na IP
    kn-alka Kto všetci???? Však práve preto pošli prefotenú dohodu na inšpektorát a sťažnosť, že zamestnávateľ si nesplnil svoje povinnosti, neprihlásil ťa ani ti nevydal výplatné pásky - oni prídu k nemu na kontrolu. Ak máš právoplatnú zmluvu a nie si nikde prihlásená, zamestnávateľ bude mať problémy.
    xixixi69 To je to,že k nemu nemajú už kam prísť na tú kontrolu lebo to zrušil
    kn-alka O to sa ty nestaraj, majú kam prísť, k nemu domov na adresu trvalého pobytu. To že zrušil živnosť neznamená, že ho nemôžu prísť kontrolovať. Zamestnávateľ musí archivovať všetky údaje o zamestnancoch a mzdách
    xixixi69 Dobre ďakujem veľmi pekne za pomoc. Veľmi ste mi pomohli. ďakujem
      zbaliť

    xixixi69 je offline (nepripojený) xixixi69

    xixixi69
    Ano mam Dohodu o PČ. Tvrdil celý čas, že odvody platil no ked som sa bola na to informovať tak v zdravotke povedali,že ani ma len neprihlasil. Nemam zaplatene tri mesiace čo mal zaplatiť on. Lenže problem je v tom,že on prevádzku už zrušil tak kam mam poslať Inšpektorát práce?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 to Ty nerieš, kde ho oni budú naháňať. To je ich problém, nie Tvoj.
    xixixi69 Dobre a ak on bude naďalej tvriť, že som u neho nepracovala? a na príjem mi da nulu?
    tictac7 máš hádam nejakých svedkov
    xixixi69 Samozrejme že mam svedkov lebo sme tri ktorým to urobil a boli sme všetky kolegyne
      zbaliť

    Zamestnavatel neplatil odvody z DoPC - ako mám postupovať ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.