Zavrieť

Porady

odpojený plyn

V mojom dome, ktorý som zdedil som znovuzaviedol plynové kúrenie. Ale po dvoch mesiacoch kúrenia mi zrazu vypli plyn a odstránili hodiny na odpočet plynu.Po dopytovaní prečo mi uviedli že na uvedenej adrese je dlh po minulom majiteľovi (400€). Po viacmesačnom dohadovaní plynári uznali ,že dlh nie je môj a slúbili plyn zapnúť.Toto trvá už 4 mesiace a oni ma stále nezapojili. Mám nejakú možnosť sa sťažovať na nejaký nadriadený orgán?
Naposledy upravil pemas5 : 09.10.13 at 18:06
Usporiadat
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Ak mate zmluvu o pripojení na svoje meno tak sa len dohodnúť alebo súdiť

Ak je zmluva o pripojení na vašeho poručníka ,tak.ste zdedil aj dlh a po vyrovnaní a spísaní novej zmluvy plyn pripoja. (po splnení ich technických požiadaviek.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pemas5 pemas5

pemas5 je offline (nepripojený) pemas5

Zmluva bola spísaná na mňa po znovuzapojení, ale po odpojení som zmenil dodavateľa (ZSE), mám od nich aj zmluvu ,ale plyn plynári stále nezapojili.Ani po viacerých urgenciách.
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Treba vas problem rozpisat viac v detailoch - aka spolocnost dodavala plyn a aka tam bola zmluva (viazanost) a ci ste tuto zmluvu po zdedeni preniesli na seba - tym padom ste preniesli aj viazanost a podmienky zmluvy alebo ste oznamili umrtie doderajsieho odoberatela a nahlastili ste sa ako novy odoberatel a bola uzatvorenia NOVA zmluva. V kazdom pripade si prestudujte zmluvne podmienky ktore ste podpisali.

Tym ze ste dom zdedili -po porucitelovi ste dedili aj dlhy - Ak ste na seba umluvu previedol -( prepisal) tak ste prepisali na seba aj dlh. Pokial bola uzatvorena nova zmluva - aj tak za dlh zodpovedate vy ako dedic.

Po tom ako vas odpojili - nemozete zmenit dodavatela pretoze vase odberne miesto byvaly dodavatel az do uhradenia dlhu neuvolni z bilancnej skupiny a tym padom ho nemoze prevziat novy dodavatel (ak nemate v podmienkach starej zmluvy este aj nejaku viazanost)

Informujte sa u distributora a aj u dodavatela - su to 2 rozne spolocnosti
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať