Zavrieť

Porady

Aký je správny postup pri betonovaní prístupových chodníkov k domu a taktiež ako a čím šalovať esíčkový tvar chodníka?

Zaujíma ma postup krok za krokom od výkopu až dovtedy keď naň prvý krát môžem stupiť a hlavne čím sa robí šalovanie keď je chodník v tvare nepravidelného S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ono to je ako s cestom, iná múka iný výrobok, iný cement, štrk, .... zožeň si knihu "Úpravy a opravy domu", napr - knihyzaeuro.sk/77/hobby.html, aj tu je o betonovaní http://www.porada.sk/t146223-betonov...x5-metrov.html

    ArtBeton je offline (nepripojený) ArtBeton

    ArtBeton
    Na šalovanie doporučujem z vlastných skúseností plech 0,8mm , ktorý sa dá kúpiť v klampiarstve kde vám to aj nastrihajú na požadovanú hrúbku ja používam 10cm pásy ktoré sa dajú kolíkmi ľahko ukotviť do požadovaného tvaru , na povrchovú úpravu doporučujem použiť vsyp ArtBeton , ktorým sa dá dosihnuť super dizajn za cenu cca 3-4€/m2, foto z mojich prác http://artbeton.sk/galeria2.html .
    Pre viac info mi kludne píšte na artbeton@artbeton.sk
    alltracboy vsyp artbeton? co to je? to co je v galerii vyzera ako razeny beton
    julysak by som sa kua divil, keby niekto dokázal strihať 0,8 plech na HRÚBKU

    marcuso je offline (nepripojený) marcuso

    marcuso
    uz nech to urobis akokolvek, daj tam sietovinu-vystuz, aj ked to dobre nezhutnis, aj ked neurobis podsyp - zelezo vela zachrani....a doporucujem dilatacie kazdych 6 m najlepsie. Ja som chodniky pod auto spravil bez podsypu ale na ujazdenej zemine - rovno beton 10-15 cm a 6 rokov je tomu, vsetko vporiadku zatial (moja lenivost ze sa mi nechcelo vyberat zem, davat strk a hutnit co by aj stalo nemalo penazi a casu)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Návodov je na googli plno ...
    https://www.google.sk/search?client=...3%A1vod&rls=cs

    To nepravidelné " S " sa dá zašalovať nejakým poddajnejším , ale zároveň pevným materiálom .
    Jedna z tých možností je napríklad plech , ktorý si môžeš tvarovať podľa svojho .
    Samozrejme , že musí byť pevne zašprajcovaný z druhej strany , aby vydržal ten tlak betónu .
    Ak by bol plech nedostačujúcej dlžky , tak sa dá predsa pracovať aj postupne ...

    Tento spôsob je overený ... ( a určite nie iba ) mnou ...

    Aký je správny postup pri betonovaní prístupových chodníkov k domu a taktiež ako a čím šalovať esíčkový tvar chodníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.