Zavrieť

Porady

SLOVENSKÝ CESNAK V TV MARKÍZE

potreba propagácie domácich výrobkov je téma, ktorá asi nepotrebuje komentár. Viac o Slovenskom cesnaku sa dozviete 23.10.2013 v TV Markíze v teleráne. Ale skor ma zaujímajú názory na to aka forma propagacie slovenských výrobkov by na našich našincov zapôsobila naviac
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pre mna je dolezita info kde ho kupim
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
juloxx juloxx

juloxx je offline (nepripojený) juloxx

mam to chapať tak že ak chceš kvalitu ideš napriklad priamo na farmu ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

preco by som mala chodit na farmu koli 5 hlavickam cesnaku? ... byvam vv panelaku, tak nejake vacsie zasoby si nemozem robit ... potrebujem vediet, kde v mojom okoli (BA) ho dostanem kupit, pripadne ci sa da objednat cez internet
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ten cesnak je len na spotrebu alebo aj sadbovy? Zatial mam na spotrebu domáci, bol zakúpený na agrokomplexe. Tak by som zase rada nejaky domaci kupila na zasadenie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.porada.sk/search.php?searchid=766767
aj iné cesnakové témy....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lujza.j
Lui, nič mi nenašlo........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mila123
lujza.j
Lui, nič mi nenašlo........
...asi to bude prehliadačom...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mila123
lujza.j
Lui, nič mi nenašlo........
tie linky z vyhladavaca nie su stale, takze preto su uz asi nefunkcne. Staci hodit do vyhladavaca "slovensky cesnak" a temy vam zobrazi
0 0
juloxx juloxx

juloxx je offline (nepripojený) juloxx

problematika cesnaku je taka istá ako aj u iných plodín. Niekedy sa v bývalom ČSSR pestovala okolo 1000ha cesnaku, dnes keď si kliknete na štatistický úrad evidovaných plôch je cca 28ha pritom spotreba nepoklesla, to hovorí štatistika, Obchod hovorí že nás zaplavujú prevažne čínsky cesnakom ktorý môžete jesť ako jablka, a aj keď dáte do hrnca celú hlavičku je to takmer nepocititeľné, u našich kvalitných odrôd obyčajne stačí strúčik aby to krásne prevoňalo. Pokiaľ ste nikdy nevarili so skutočným cesnakom ťažko budete vedieť o čom hovorím.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

juloxx
problematika cesnaku je taka istá ako aj u iných plodín. Niekedy sa v bývalom ČSSR pestovala okolo 1000ha cesnaku, dnes keď si kliknete na štatistický úrad evidovaných plôch je cca 28ha pritom spotreba nepoklesla, to hovorí štatistika, Obchod hovorí že nás zaplavujú prevažne čínsky cesnakom ktorý môžete jesť ako jablka, a aj keď dáte do hrnca celú hlavičku je to takmer nepocititeľné, u našich kvalitných odrôd obyčajne stačí strúčik aby to krásne prevoňalo. Pokiaľ ste nikdy nevarili so skutočným cesnakom ťažko budete vedieť o čom hovorím.
ale ten kto vari pozna rozdiel medzi slovenskym a cinskym cesnakom, len problem je ten, ze obchody ponukaju len ten cinsky, spanielsky ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

juloxx
problematika cesnaku je taka istá ako aj u iných plodín. Niekedy sa v bývalom ČSSR pestovala okolo 1000ha cesnaku, dnes keď si kliknete na štatistický úrad evidovaných plôch je cca 28ha pritom spotreba nepoklesla, to hovorí štatistika, Obchod hovorí že nás zaplavujú prevažne čínsky cesnakom ktorý môžete jesť ako jablka, a aj keď dáte do hrnca celú hlavičku je to takmer nepocititeľné, u našich kvalitných odrôd obyčajne stačí strúčik aby to krásne prevoňalo. Pokiaľ ste nikdy nevarili so skutočným cesnakom ťažko budete vedieť o čom hovorím.
no ale skús nam povedat, kde ho zoženieme
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

juloxx
problematika cesnaku je taka istá ako aj u iných plodín. Niekedy sa v bývalom ČSSR pestovala okolo 1000ha cesnaku, dnes keď si kliknete na štatistický úrad evidovaných plôch je cca 28ha pritom spotreba nepoklesla, to hovorí štatistika, Obchod hovorí že nás zaplavujú prevažne čínsky cesnakom ktorý môžete jesť ako jablka, a aj keď dáte do hrnca celú hlavičku je to takmer nepocititeľné, u našich kvalitných odrôd obyčajne stačí strúčik aby to krásne prevoňalo. Pokiaľ ste nikdy nevarili so skutočným cesnakom ťažko budete vedieť o čom hovorím.
Kto ten pravy slovensky cesnak nepozna, ten ho ani nebude zohanat, je mu to jedno...
Taketo temy navstevuje skor ludia, ktori sa by praveze takyto cesnak radi kupili...

Tiez vzdy marne sledujem v obchodoch cedulky, kde je cesnak dopestovany. Rada by som kupila domaci,aj ked za vyssiu cenu. Ale zial, vsetko sama Cina, alebo Spanielsko...slovensky som nevidela v obchodoch uz strasne dlho
1 0
juloxx juloxx

juloxx je offline (nepripojený) juloxx

cena slovenského cesnaku nie je vyšiia ako čínského resp dovozového , dovezené cesnaky, pokiaľ nepočítam ten obyčajne dvojročný v jednej obchodnej sieti sa nobyčajne pohybuje od cca 7,5kg až po cca 15€/kg (cesnaky ktoré sa predávajú na hlavičky.) Slovenský pestovatelia (nemyslím zahradkárov) predávajú slovenský cesnak v rozmedzí 6-8€/kg, problémom je však nedostatok slovenského cesnaku. Skuste sledovať na Facebooku stránku občianského združenia SLOVENSKY CESNAK
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

juloxx
cena slovenského cesnaku nie je vyšiia ako čínského resp dovozového , dovezené cesnaky, pokiaľ nepočítam ten obyčajne dvojročný v jednej obchodnej sieti sa nobyčajne pohybuje od cca 7,5kg až po cca 15€/kg (cesnaky ktoré sa predávajú na hlavičky.) Slovenský pestovatelia (nemyslím zahradkárov) predávajú slovenský cesnak v rozmedzí 6-8€/kg, problémom je však nedostatok slovenského cesnaku. Skuste sledovať na Facebooku stránku občianského združenia SLOVENSKY CESNAK
a preco by sme mali sledovat nejaku stranku na FB, pripadne relacie v TV? daj vediet kde zozenieme slovensky cesnak - otvoril si uz druhu temu o cesnaku, tak daj konkretne info
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
avalik
juloxx
cena slovenského cesnaku nie je vyšiia ako čínského resp dovozového , dovezené cesnaky, pokiaľ nepočítam ten obyčajne dvojročný v jednej obchodnej sieti sa nobyčajne pohybuje od cca 7,5kg až po cca 15€/kg (cesnaky ktoré sa predávajú na hlavičky.) Slovenský pestovatelia (nemyslím zahradkárov) predávajú slovenský cesnak v rozmedzí 6-8€/kg, problémom je však nedostatok slovenského cesnaku. Skuste sledovať na Facebooku stránku občianského združenia SLOVENSKY CESNAK
a preco by sme mali sledovat nejaku stranku na FB, pripadne relacie v TV? daj vediet kde zozenieme slovensky cesnak - otvoril si uz druhu temu o cesnaku, tak daj konkretne info
Tých tém je viacero , respektíve henten " problém " bol už spomenutý v tých rôzných názoroch aj inde ...

Ten cesnak ma nejak štve asi ako lanský sneh , aj keď ide v tomto prípade o princíp ...

Sú však ale oveľa pálčivejšie témy a problémy ako nejaká tá hlavička cesnaku ...a je úplne jedno , či ide o čínsky alebo slovenský cesnak .

...TV Roleta ??? Tú je potrebné pravidelne zaťahovať , nakoľko sa venuje takým témam , ktoré sú akože " horúce " a tým pádom je zabezpečená aj sledovanosť , kde počas hodiny urvú do debaty 4x reklamu v trvaní 10 minút ...

...a Fasa Kniha ??? Kto nie je na fejse , ako keby ani neexistoval ..... čiže aj ten cesnak ???
Naposledy upravil buchač : 12.10.13 at 06:51
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

juloxx
potreba propagácie domácich výrobkov je téma, ktorá asi nepotrebuje komentár. Viac o Slovenskom cesnaku sa dozviete 23.10.2013 v TV Markíze v teleráne. Ale skor ma zaujímajú názory na to aka forma propagacie slovenských výrobkov by na našich našincov zapôsobila naviac
Pocuvat relaciu telke, ci citat o cesnaku na nejakych strankach? Z toho si ludia na cesnaku nepochutia.
Mna by napr.potesili, keby uz nejaky slovensky pestovatel oznamil, ze napr. v obchodnom rezatci Coop Jednota / to pisem iba ako priklad,lebo tychto predajni je ako maku/ sa bude od tejto sezony predavat slov.cesnak. Takze kto ho bude chciet kupit, vie, ze tu ho vzdy kupi....a fertig
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak som bola teraz aktuálne v lidli a tam nad cesnakom veľká tabuľa, že zo slovenska. Teda, prehrabala som celú krabicu a bol iba z česka, ale aj to je lepšie ako nič. Možno ten slovenský už bol vykúpený.
0 0
pablito74 pablito74

pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

Dáša_
tak som bola teraz aktuálne v lidli a tam nad cesnakom veľká tabuľa, že zo slovenska. Teda, prehrabala som celú krabicu a bol iba z česka, ale aj to je lepšie ako nič. Možno ten slovenský už bol vykúpený.
Aka to bola odroda ?

Inak trufam si povedat ze ako chuti slovensky cesnak nevie vätsina slovenska (ani niektory ludia na dedine a ani ja). Velmi vela sa u nas pestuju tzv modre palicaky alebo tiez nazyvane Rusaky.

PS: Inak schvalne som pozrel tu fb stranku, a co tam nevidim, fotka Vekanu a Jovanu, myslim ze autor ma bud zmysel pre humor, alebo robi reklamu panu Kozakovi a jeho ceskemu cesnaku. To je akokeby pan Kozak dal na svoju fb stranku, namiesto fotky svojich odrôd, foto slovenskeho cesnaku. Som v rozpakoch o co tomuto zdruzeniu ide, no ak o propagaciu a ciel podporovat pestovatelov praveho slovenskeho cesnaku, tak potom nechapem preco do toho miesame cesnak cesky, to uz potom mozeme aj francuzky a pod..
Naposledy upravil pablito74 : 12.10.13 at 09:13 Dôvod: doplnenie
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pablito74
Aka to bola odroda ?
No asi sa budes cudovat, ale odrodu som neskúmala Tak som bola natešená z toho, že píšu o slovenskom Ale nabudúce sa polepším...
0 0
juloxx juloxx

juloxx je offline (nepripojený) juloxx

1. kozakove odrody vychádzajú z bývalých československých odrod, takže označenie slovenska -ceska je iba vec pohľadu Veľmi rad by som robil reklamu iba slovenským odrodám avšak ........
2. na slovensku nexistuje šľachtenie cesnaku a teda perspektíva slovenských odrôd je v nedohľadne
3. obchoddovať cez hypermarkety a siete si nemôže dovoliť žiadny malý farmár či pestovateľ. Tí ktorí poznajú akým spôsobom obchodujú reťazce s dodávateľmi hlavne miestnymi to kľudne môžu rozpísať
4. ak si to neuvedomíme , že domácich producentov treba podporiť tak sa nesťažujme že v potravinách je kadečo. Aj v tom cesnaku viete kde a v akých podmienkach bol pestovaný, viete koľko krát bol striekaný a hnojený, ja nie a realna šanca to zisťiť neexistuje takže sa môžete spoľahnúť iba na slovo reklamných manažerov obchodných sieti aké je to zdravé a cenovo výhodné ???!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať