Zavrieť

Porady

Oprava mzdy a výkazov ZŤP zamestnancovi

prosím o radu ako opraviť minulomesačnú mzdu, ktorá bola vyplatená, jedná sa len o to, že mi nebolo nahlásené, že zamestnanec je ZŤP a má mať nižšie odvody do zdravotnej, čiže mzdu z augusta prepočítam opravím spätne a doplatím zamestnancovi alebo ako postupovať,
prosím poradí niekto, či vstúpiť do mzdy za august opraviť a následne doplatiť alebo ako postupovať výkazy podám opravné ale ak neopravím mzdu v auguste tak mi do výkazov nezoberie správne čísla???ď
Naposledy upravil yvica : 15.10.13 at 08:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    fajn baba Chudíková Katarína
    Ja by som to riešila tak, že do zdrav.poisťovne by som dala opravný výkaz za august a v septembrovej výplate by som pracovníkovi ručne dohodila preplatok odvodu do zdrav.poisťovne. Taktiež ak máš s.r.o a vedieš podvojné účtovníctvo tak ten preplatok za august zaúčtuuješ v septembri podľa výplat. Samozrejme s poznámkou o čo sa jedná.

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    poslala by som opravné výkazy do ZP a SP (aj je viac ako 70% ZŤP) a ten rozdiel mu doplatila ihneď, pričom by som mu opravila výplatnú pásku za august
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica no veď opravné som poslala ale musela som opraviť mzdu-odvody august aby mi to sedelo vo výkazoch lebo by mi potom sumy nenatiahlo do výkazov, teraz doplatím zamestnancovi a do zdravotky o to menej , a týka sa to aj sp? nie len ZP? dík
    Mila123 ŤZP sa týka iba ZP
    yvica no veď už som sa zľakla, díky moc
    Mila123 ja byť na tvojom mieste, nechám výplaty tak ako sú.....ZP urobí RZZP a vyplatí ZC preplatok znížený o 19% daň a Vám ako zamestnávateľovi, bude to v poriadku, bez toho aby si musela čokoľvek opravovať.......
    yvica no veď by som nechala ale mi vo všzp vyskakuje chybový protokol, nevadí to?
    Mila123 skús si zavolať na info do ZP, potom uvidíš.....
    yvica ešte sa opýtam, ak nechám mzdy tak, vlastne sa jedná o 3,43 odvody zamestnanca by sa mu mali vrátiť a odvody zamestnávateľa mali byť nižšie o 8,56 eura, keď neopravím výkazy ani mzdy, nechám to ako je-lebo je tam problém, že berú dotáciu od úradu práce a tam by sa tiež museli meniť pásky, výkazy a pod, tak sa to dorieši cez rzzp a malo by to byť OK? dík
    Mila123 podľa mňa áno, malo by to byť oki.......
    Jana103 ak je zamestnanec s priznaným invalidným dôchodkom s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%, tak zamestnanec ani zamestnávateľ neplatí poistenie v nezamestnanosti, takže mení sa výkaz aj do sociálnej poisťovne
    Mila123 Janka, týkalo sa to iba ŤZP, nie dôchodcu- poberateľa ID.....
    Jana103 ja som mala takýto istý prípad tiež na zťp, na ktorého máme dotáciu, na úrade si to ona opravila a priznali nám menšiu platbu, ja som si mzdu a výplatnú pásku opravila, poslala opravné výkazy a doplatila rozdiel...a všetko sedí a je v poriadku
    Jana103 a kde píše, že sa jedná o dôchodcu?
    Mila123 nikde,
    Jana103 asi som nepochopila otázku...tak sa ospravedlňujem, ak tu niekoho zavádzam
      zbaliť

    Oprava mzdy a výkazov ZŤP zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.