Zavrieť

Porady

Halierové vyrovnanie

Chcela by som si overiť jednu vec.Halierové vyrovnanie pri došlých odoslaných faktúrach, pokladničných dokladoch sa účtuje na 548,648, alebo na 568,668?Na Dashoferi v jednom príspevku je uvedené, že na 568, 668.Nie je to blbosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    halierove vyrovnanie uctujem na 548 a 648
    568 a 668 su financne naklady a vynosy, a dosle/vysle faktury podla mna patria do prevadzkovej cinnosti

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Len taký dotaz mám:
    načo je to dobré účtovať?!
    Nenahnevajte sa, ale ja som začiatočník... tak zato sa pýtam...

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Halierové vyrovnanie sa musí účtovať preto, že keďže nám zrušili 10 a 20 haliere, tak pri platbe v hotovosti ak je napr. fa na 124,20 zaplatite 124 a tých 20 halierov treba niekde zaúčtovať. Alebo sa zvyknú zaokrúhlovať rovno faktúry na celé koruny alebo 50 haliere, aby nebol problém pri ich úhrade.
    Chapando??:-)))

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Keď mi dojde faktúra na ktorej je halierové vyrovnanie...tak to sa účtuje...
    alebo len pri platbách...v hotovosti...?!
    Díky...

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Podľa mňa si to môžete účtovať kde chcete a ako chcete, daňová kontrola sa takýchto malicherností vôbec nechytá, pretože:

    - rozdiel v dani z príjmov Vám nevznikne
    - porušujete síce zákon o účtovníctve, daňový úrad môže uložiť pokutu 1% zo sumy majetku, avšak pri určení pokuty prihliada najmä na závažnosť ...a bezdôvodné obohatenie. A pochybujem že 100 Sk rozdiel v účtoch za rok ich nejako nadchne. A že by ste sa bezdôvodne obohatili???

    Týmto nechcem nikoho navádzať na porušovanie zákonov, len nechcem, aby ste si zbytočne komplikovali život.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    M3G
    Podľa mňa si to môžete účtovať kde chcete a ako chcete, daňová kontrola sa takýchto malicherností vôbec nechytá, pretože:

    - rozdiel v dani z príjmov Vám nevznikne
    - porušujete síce zákon o účtovníctve, daňový úrad môže uložiť pokutu 1% zo sumy majetku, avšak pri určení pokuty prihliada najmä na závažnosť ...a bezdôvodné obohatenie. A pochybujem že 100 Sk rozdiel v účtoch za rok ich nejako nadchne. A že by ste sa bezdôvodne obohatili???

    Týmto nechcem nikoho navádzať na porušovanie zákonov, len nechcem, aby ste si zbytočne komplikovali život.
    Súhlasím. navyše v zákone o účtovníctve je v § 17 ods. 9 jedna veľmi pekná veta:
    "Úplnosť informácií v účtovnej závierkesa zabezpečuje s dodržaním významnosti a so zohľadnením nákladov na ich získanie".

    Často sa venujeme drobnostiam, nevýznamným sumám, ktoré nijako neovplyvnia účtovnú závieku. A významné veci unikajú !!!

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Takže mám toto Vaše vyjadrenie brať vážne... a vykašlať na halierové vyrovnania.. mne sa to zdá blbosť.. hrať sa tam s 10 a 20 haliernikmi... a však keď príde kontrola tak nech sa odbaví na tom... ako na niečom inom.. no nie?!

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    My sme mali taký malý brainstorming, kde sme dospeli k názoru, presne ako tu bolo povedané citujem:"vykašľať sa na halierové vyrovnanie". Nepodstatné.

    nnanii je offline (nepripojený) nnanii

    nnanii
    Zdravím, môžete mi poradiť, ako sa účtuje centové vyrovnanie v jednoduchom účtovníctve?... Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nnanii Pozri príspevok
    Zdravím, môžete mi poradiť, ako sa účtuje centové vyrovnanie v jednoduchom účtovníctve?... Ďakujem
    Ako VOZD.

    nnanii je offline (nepripojený) nnanii

    nnanii
    Ide o došlé a vyšlé faktúry, niekde je preplatok a inde nedoplatok.....zaúčtujem to v peň.denníku cez ID?

    erah je offline (nepripojený) erah

    erah
    Dobrý deň, môžete mi poradiť?
    Vystavujem faktúry: služby + DPH
    tovar + DPH
    ´= celková fakt.cena
    ale keď program sčíta celkovú sumu /Služ.a Tovar/ a z tejto sumy vypočíta DPH, DPH je občas odlišná o +0.01 alebo -0.01 od tej rozúčtovaniej. Výsledná suma faktúry je s celkovýmy tržbami a celkovou DPH.
    napr. Služby 302.23 DPH 60,45 Spolu 362.68
    Tovar 235.84 DPH 47,17 Spolu 283,01
    Celkom 538,07 DPH 107,61 Spolu 645,69 ´= výsledná suma faktúry
    Prosím o radu, ako zaúčtujem DPH - v sume 107,62 alebo v sume 107,61?
    A čo rozdiel 0,01? Budem vďačná za každú radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.