Zavrieť

Porady

Ak vie exekutor aj sud ze ten ktori podal,klamal,čo mam robit?

jedna sa o spolupracu,kde aj ta osoba sa podpisala na licencie,ale ne preukazal,pbol som idiot ze som mu dlh podpisal ja ked som cudzinec,a nerozumel som nič v tej dobe,ta jeho,,pravnička,,my dala podpisat papire aj ked videla aj ona ze on bol podpisani na licencie o spolupracu,s nemeckou firmou,ale pisala za mi dal peniaze do vlastnich ruk,čo je velke klamstvo,tato cela vec je v exekucie,a brali my aj auto aj peniaze,co som doteraz dal,ale uz nemam nič,podla mna je podvod od zaciatku,....ale ja som iba stolar,neviznam sa tak dobre,co mam robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Keď už to je u exekútora,moc toho nenarobíš...
    Podal si námietky voči exekúcii?
    Lehota je 14 dní od doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie,ak nekonal,tak ti nič iné neostáva,len to splatiť,resp.splácať.
    Ja osobne doporučujem sa nehrať na mŕtveho chrobáka,úplne som nepochopila-už máš niečo splatené?Dražili auto?
    Sava Aurel dobry den,dakujem za odpoved,ja sa nehram,len ze do teraz som platil,vsetko čo som mal,som predal aby som mohol uradit,auto mi zobrali,prave na čo som zarabal,nosil som s nim dvere,renovujem,a teraz nemam ako dalej ist,upozornil som exektora za to že je jedina vec na ktorom zarabam ale aj tak vzali,je to na parkovisko u p.exekutora,
    lulazz Ja stále nerozumiem-máte už niečo uhradené z predmetnej pohľadávky?
    Jednoznačne to splácajte,to bez debaty ...teraz moc toho nenariešite...čo sa týka auta-spísal vám ho exekútor,lebo ste zrejme nemali žiaden iný majetok a v najbližšej dobe ho bude dražiť .
    Pokiaľ ide o hnuteľné veci,ktoré môže postihnúť exekútor:
    § 114a
    Ak sa majú exekúciou postihnúť hnuteľné veci povinného,
    ktoré slúžia alebo súvisia s podnikaním, exekútor je povinný
    postupovať tak, aby exekúciou neohrozil podnikateľskú
    činnosť povinného nad nevyhnutnú mieru. Hnuteľné veci je
    povinný postihovať exekúciou v tomto poradí:
    a) veci, ktoré neslúžia na podnikanie,
    b) veci, ktoré súvisia s podnikaním, ale bez ktorých je podnikanie
    možné,
    c) veci, bez ktorých nie je podnikanie možné.

    Čiže,ak ste nemali a nemáte iný majetok,je v súlade so zákonom,že vám "zobral" auto, aj keď vďaka nemu zarábate.

    Ak vie exekutor aj sud ze ten ktori podal,klamal,čo mam robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.