Zavrieť

Porady

Zníženie výdavkov

Ahojte, už asi hodinu behám po porade a hľadám odpovede na môj problém. Mnohé som našla ale predsa.Daňovník bude mať stratu a nechce si uplatniť všetky výdavky. Konkrétne ide o motorové vozidlo, ktoré kúpil vo februári 2005. Je možné, že do DP nedá výdavky na akontáciu a zaplatené splátky, ale v ďalšom (lepšom) roku by si splátky uplatnil? Ide o JÚ. Do nákladov si nedáva ani pohonné hmoty, nemá zaplatenú cestnú daň. Poraďte, ako to vyriešiť? Asi to je blbé, že v účovníctve nebude doklad o nákupe vozidla a splátkach a v ďalšom roku by si splátky dával do nákladov, že? A keby si splátky neuplatňoval ani v ďalších rokoch? Môže auto z výdavkov vynechať?
A keď si dá do výdavkov aj akontáciu a splátky už za rok 2005, sú ďalšie splátky ako záväzok vo výkaze? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Daňovník si zakúpil auto do podnikania na leasing. Nie je možné aby si mu akontáciu a splátky v jednom roku vynechala a v ďalšom uplatnila.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    tak prečo auto zaradoval do majetku firmy? Alebo splátky sú platené z podnik.účtu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lenka397
    Ahojte, už asi hodinu behám po porade a hľadám odpovede na môj problém. Mnohé som našla ale predsa.Daňovník bude mať stratu a nechce si uplatniť všetky výdavky. Konkrétne ide o motorové vozidlo, ktoré kúpil vo februári 2005. Je možné, že do DP nedá výdavky na akontáciu a zaplatené splátky, ale v ďalšom (lepšom) roku by si splátky uplatnil?


    Tieto položky aj tak nemôže uplatňovať do nákladov v rozpise uvedenom Tebou .Účtujú sa ako výdavky NZD. Do výdavkov sa dáva príslušný odpis + výdavok nad tieto odpisy a to cez uzávierkové operácie .

    Ide o JÚ. Do nákladov si nedáva ani pohonné hmoty, nemá zaplatenú cestnú daň. Poraďte, ako to vyriešiť? Asi to je blbé, že v účovníctve nebude doklad o nákupe vozidla a splátkach a v ďalšom roku by si splátky dával do nákladov, že? A keby si splátky neuplatňoval ani v ďalších rokoch? Môže auto z výdavkov vynechať?

    Ak si nič neuplatnňuje phm a podobne, ako dokáže , že auto je podnikateľské ?
    A keď si dá do výdavkov aj akontáciu a splátky už za rok 2005, sú ďalšie splátky ako záväzok vo výkaze? Ďakujem.
    ....................................

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    S lízingom nie je možné manipulovať podľa toho ako a kedy vyhovuje živnostníkovi .

    lenka397 je offline (nepripojený) lenka397

    lenka397
    Ďakujem za odpovede, mám len dve možnosti. Buď dám do účtovníctva všetko alebo nič. Len ešte stále neviem, či je možné, že auto, kupované na firmu, nedám do nákladov vôbec. A nebude ani v majetku firmy. Je to ale možné? Prosím, poraďte.

    denisadam je offline (nepripojený) denisadam

    denisadam
    Dobrý deň,
    tiež by som potrebovala podnikateľovi znížiť výdavky. Doteraz si uplatňoval paušálne výdavky 60%,,,za rok 2010 by mu takto vychádzala strata, čím by prišiel aj o daňový bonus. Je prípustné, aby si neuplatňoval žiadne výdavky okrem zaplatených odvodov???ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.