Zavrieť

Porady

Ako spustiť DVD Video?

Dobrý deň, mám Windows XP a chcem spustiť DVD video s menu, ale DVD sa nespúšťa samé. Po kliknutí na ikonu v Tomto počítači sa mi DVD otvára vo VMPlayer, no obraz je len polovičný (odseknutý) a nepúšťa sa menu, ale nejaká časť videa. Nepomohlo ani prestavenie veľkosti videa. K tomu obraz je otrasný a neverím, že v takejto "kvalite" je DVD. Skúšala som BSPlayer ten nevie otvoriť interaktívne menu, len jednotlivé videá zo súboru Video_TS, ale aj tie sú s nejakými farebnými kockami. Skúšala som aj Media Pl. Classic, no dopadlo to ako s VMP. Aký voľnešíriteľný program môžem použiť? Príp. kde je chyba?
Ide o originálne DVD, nie napálené doma.
Naposledy upravil elbro : 19.10.13 at 18:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja používam už roky rokúce KMP ...
    Skús aj Ty ....

    http://downloads.zoznam.sk/program/kmplayer-15

    https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elbro Ďakujem. Nainštalovala som to, ale obraz je divne rozdvojený. Skúsila som rôzne formáty obrazu, ale nepomohlo. Keby som mohla nejako sem dať printscreen...
    misoft Tak potom alternatíva VLC Player. Pri inštalácii povoliť aj pluginy do prehliadača. http://www.videolan.org/vlc/ VLC prehráva všetko.
    Podporuje i titulky. Má možnosť nastavenia rôznych pomerov obrazu. Nepotrebuje inštaláciu žiadnych "dodatočných" kodekov - všetko má implementované v sebe.

    Pokiaľ chceš, aby sa DVD začalo samo prehrávať po vložení - Ovládací panel - Automatické prehrávanie a v zozname (je tam i filmové DVD) si nastavíš (napr. po nainštalovaní VLC) z ponuky prehrávanie pomocou VLC - potom bude sa automaticky spúšťať po vložení.
    buchač Vyskúšaj prípadne pustiť si iné DVD , teda ak si ešte nie ...
    Alebo skús prehrať oné DVD na nejakej inej mašine ..
    Chyba nemusí byť v prehrávači , veď môže byť poškodené aj DVD ...
    elbro Ďakujem vám obom, už to ide v oboch prehrávačoch. Neviem prečo, ale pomohlo vysunutie a opätovné zasunutie disku. Obraz je už v poriadku a aj menu funguje. Nechápem, prečo je to tak, ale som rada a dúfam, že už to pôjde.
      zbaliť

    Ako spustiť DVD Video?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.