Zavrieť

Porady

Pôsobenie podlahy a Lidl topánok na klenbu detskej nohy

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či tvorba klenby chodidla u 2ročného dieťaťa môže byť negatívne ovplyvnená, pokiaľ chodí po plávajúcej podlahe v byte iba v ponožkách a nie v papučkách? A ďalej ma zaujíma či majú topánky predávané v sieti Lidl (sandálky, jesenné členkové, zimné čižmy,...) tiež negatívny vplyv na detskú nožičku proti protetickým topánočkám? Alebo je to len lacnejší variant, ale rovnako dobrý? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Nemyslím, skôr je to predispozícia. Moje už dospelé "deti" majú ploché nohy neviem po kom, ale behali boso i v topanočkach. Vyhýbala som sa papučkám, nosili ortopedické vložky do topánok, na prezuvky sandálky. Vyhľadávala som topánočky s klenbou. Lidl topánočky ako aj oblečenie sú kvalitné. Topánky sú bez klenby, čiže na kratšie nosenie, resp. s ortoped.vložkou. Toť skúsenosť - kupujem pre vnúčika s plochou nôžkou - isto po tatinovi.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Chodenie naboso po rovnej podlahe moze negativne ovplyvnovat vyvoj klenby nohy, o tom sa uz vyjadrovalo dost odbornikov a su na to aj nejake vyskumy. Preto sa odporuca detom chodit naboso po trave, piesku, hline, ale nie p otvrdej plavajucej podlahe.

    Co sa tyka topanok z Lidla, nevidim v nich nejaky problem, kedze retazce su pod trvalou kontrolou SOI, hygienikov a pod. a cokolvek, co by mohlo ohrozit zdravie by bolo okamzite z trhu stiahnute. Urcite ovela horsie su na tom topanky, predavane na trhoch, kde sa skor najdu pouzite lepidla a materialy nevyhovujuce hygienickym poziadavkam.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    .....ja sa nebránim výrobkom z Lidl...teda určitým, ale zase "odtál potál"..topánky pre decko nikdy!!!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja si myslim, ze pre 2r. dieta papucky zrovna nie su spravnym riesenim. Je lepsie naboso,alebo pevne, vytvarovane topanocky.

    V Lidli som topanky nikdy nekupovala,topanky treba kupovat v specializovanej predajni a hlavne detske.

    Pôsobenie podlahy a Lidl topánok na klenbu detskej nohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.