Zavrieť

Porady

Stravné szčo - stravovanie doma

Dobrý deň, prosila by som ak mi vie niekto poradiť, akým spôsobom a v akej výške si vie uplatniť stravné szčo, ktorý má doma dielňu a stravuje sa doma. je nutné si objednávať stravné lístky? nie je možné si stravné uplatňovať nejakou fixnou sumou aj keď sa stravuje doma? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nie je toto možné nijako uplatniť v účtovníctve. Na zabezpečenie stravy musíš mať doklad. Teda buď cez SL alebo stravovaním sa v inom stravovacom zariadeni. Žiaden paušál na zabezpečenie stravovania zákon neumožňuje.
    marjankaj Možno by mu stačila aj faktúra od manželky. Teda ak by na to mala živnosť.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Micifuzik dakujem za odpovede, ale zdá sa mi to nefér. veď ked sa szčo stravuje doma, tiež musí tú stravu z niečoho kúpiť. prečo nemôže mať nárok napr. na minimálnu hodnotu strav. lístka?
    kn-alka však si ju môže kúpiť tým stravným lístkom !!!
    Tweety Veď máš nárok na SL alebo inak zabezpečenú stravu v hodnote 4 €. Ale musíš mať na to zabezpečenie doklad.
    veronikasad Suroviny na výrobu domácej stravy si môžeš zakúpiť za stravné lístky, ktoré si objednáš od stravovacej spoločnosti. Nedajú sa však zakúpiť a uplatniť v účtovníctve SZČO spätne.
    Micifuzik dakujem, a myslíte, že by som mohla ešte teraz v oktobri nakúpiť stravné lístky za všetky už odpracované dni? funguje to tak, že normálne si to len objednám vo firme, uhradím fa a dám ju v celej výške do nákladov? to je už na mne v akej budú hodnote? dakujem
    marjankaj Rozumieš po slovensky?
    Nedá sa to uplatniť spätne.
    marjankaj Vieš koľko muselo tých 5 firiem lobovať a "presvedčovať" zákonodarcov, aby sa to dostalo do zákona? A ty by si ich chcel teraz obísť a pripraviť ich o "ich zasklúžené percentá"? To sa ti zdá fér?
    Micifuzik to ako ked si objednám 250 lístkov v januári zaplatím viac ako ked si objednám 250 lístkov v oktobri? dakujem, asi som len človek - prepáčte
    marjankaj Za už odpracované dni si síce môžeš zakúpiť stravné lístky, ale do nákladov si ich nemôžeš dať.
    Micifuzik dakujem pekne za jasnú odpoved bez irónie
    veronikasad V januári sa nenaješ za stravný lístok, ktorý si si kúpila v októbri. Max. cena SL v roku 2013 je 4,00€/deň. Treba sledovať zákony, stravné sa každoročne valorizuje.
      zbaliť

    Stravné szčo - stravovanie doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.