Zavrieť

Porady

Starí platitelia DPH

Prosím vás ak si u tzv. starého platiteľa dane k dnešnému dňu chcem zistiť splnenie obratovej podmienky 100000 Eur tak to mám počítať za 12 predchádzajúcich po sebe idúcich mesiacov t.j. od 10/12-09/13? Hlavne ma zaujíma či sa to ráta za tých dvanásť mesiacov alebo od účinnosti zákona.
marjankaj A ako je to napísané v §77 ods.2?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...akýchkoľvek 12 po sebe nasledujúcich mesiacov - t.j. 1-krát si mala skúmať už obdobie 10/11 - 9/12
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj pozri aj §85ka
    do konca roku 2012 môže byť štvrťročným platiteľom.
    Ester plus Takže ak do donca roka 2012 mohol byť štvrťročným platiteľom dane, tak potom mi stačí kontrolovať obdobia od 01/12-12/12, od 02/12-01/13 atď..
    marjankaj Asi tak. Do 30.9.2012 platil starý zákon.
    nika.sum ak by ti vyslo sledovane obdobie 10/11-9/12 ze splnil podmienku na mesacneho, tak do konca roka 2012, tzn. ze k 1.10. splnil tu podmienku, do konca 4.kvartalu bol este kvartalny, ale od 1.1.2013 bol mesacny. A kontrolujes 11/11-10/12, 12/11-11/12, 01/12-12/12 atd....teda ak by pocas 4Q/2012 splnil podmienku, zacal byt od 1.1.2013 mesacny
    marjankaj Presne tak.
    tictac7 tak,tak
    Ester plus ďakujem
      zbaliť

    Starí platitelia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.