Zavrieť

Porady

Leasing

Ahojte, ešte potrebujem jednu súrnu radu. Ak má podnikateľ auto na lízing, dáva všetky budúce splátky ako záväzok do Výkazu? Alebo nie, lebo ešte nie sú splatné? Radila som sa doma s viacerými a každý hovorí inak. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lenka397
    Ahojte, ešte potrebujem jednu súrnu radu. Ak má podnikateľ auto na lízing, dáva všetky budúce splátky ako záväzok do Výkazu? Alebo nie, lebo ešte nie sú splatné? Radila som sa doma s viacerými a každý hovorí inak. Ďakujem.
    Dlžnú čiastku dáš do záväzkov a zostatkovú cenu auta do r.02.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    To znamená, že vo výkaze DHM nám bude vystupovať čiastka ponížená o odpis roku 2005 a v záväzku suma napr. nezaplatil by 1 splátku v roku 2005 tak byto bol záväzok alebo záväzok je celá čiastka, ktorá sa má uhradiť Leasinovej spoločnosti....
    ?????

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Silkov
    To znamená, že vo výkaze DHM nám bude vystupovať čiastka ponížená o odpis roku 2005 a v záväzku suma napr. nezaplatil by 1 splátku v roku 2005 tak byto bol záväzok alebo záväzok je celá čiastka, ktorá sa má uhradiť Leasinovej spoločnosti....
    ?????
    Áno v r.02 bude čiastka ponížená o odpis. V záväzkoch sa uvedie celá ešte dlžná suma.

    jadela je offline (nepripojený) jadela

    jadela
    No zbohom. Ja som už auto odpísala, ale ani raz som dlžnú cenu leasingu nepripočítala vo výkazoch ku záväzkom. Čo mi hrozí?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    krtoman
    Každý hovorí inak ...
    Krtoman , to ani nie je možné ,aby hovorili všetci rovnako .Každý poníma zákon inak , nie sú výnimky ani pracovníci daňového úradu, SP,ZP a pod. Tak sa nečuduj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.