Zavrieť

Porady

Daňový odpis

Staršie MV bolo zaradené do majetku v 12/2012 za 6000 EUR. V 10/2013 sa vyradí v ZC 5875 EUR 541/082 a predaj 311/641. Toto mi je jasné.Problém vidím len pri daňových odpisoch. Učtovný odpis som nerobila v roku 2013 a na daňový odpis nemám nárok.
Daňová zostatková cena k 1.1.2013 bola 5875 EUR. Keďže účtovný odpis bol 0 tak výpočet asi by mal byť 5875 - 0 = 5875,- Toto číslo môžem chápať ako pripočitateľnú položku k DZ. Ak sa mýlim prosím Vás o usmernenie k danej veci.
Vopred krásne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A účtovná zostatková cena je rovnaká ako daňová zostatková cena?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Je potrebne porovnat danovu zostatkovu cenu a uctovnu zostatkovu cenu.

    Danova zostatkova cena je u vas ako pisete 5875. túto sumu mate aj na 541 co predstavuje uctovnu zostatkovu cenu predaneho majetku.

    Porovnanim DZC a UZC dostaneme 0,00 Eur. V danovom priznani neupravujete zaklad dane.

    (pozn. na ucte 551 ste neuctovali? )
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Antonia Jendrišáková Súhlasím s Tebou, ale 551 nemôžu v r.2013, lebo ku 31.12. nebudú mať auto v evidencii majetku. 125 € bol odpis r.2012 6000-125 = 5875 ZC.
    Žabinka Prečo by nemohli účtovať na 551 v r. 2013? Práveže kým nepredali MV, tuším v 10/2013, mali mesačne účtovať účtovné odpisy na 551. Nárok nemali na daňové odpisy. Rozdiel sa má porovnať v daňovom priznaní, a tak isto sa porovná ZCÚ a ZCD v daňovom priznaní.
    Sarlotka suhlasim so Zabinkou mozu uctovat na 551 ...
    marjankaj Dokonca musia účtovať.
    Schmidtova Ano UZC je rovnaká ako DZC. Mesačne som odpis neúčtovala lebo môj softwer učtuje len ročné odpisy a preto som len doodpisovala MV. na 541.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.