Zavrieť

Porady

Kde vybavit obedy pre syna v skole, ked som v hmotnej nudzi

Dobrý deň,chcem sa opýtať ako a kde mám vybaviť obedy pre školopovinného syna za 1 euro, ked som poberateľkou dávky v hmotnej núdzi a v škole tvrdia ,že o takom niečom nevedia .Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mariana B. je offline (nepripojený) Mariana B.

    Mariana B.
    Tieto informacie su k danej problematike na stranke Uradu prace, socialnych veci a rodiny (ak nieco nie je jasne, asi bude najlepsie obratit sa priamo tento urad):

    Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčenímácia na stravu

    Dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením možno poskytnúť na zabezpečenie obeda a iného jedla v materskej škole a v základnej škole.

    Za stravu sa na účely dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením považuje poskytovanie obeda a iného jedla.

    · Dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením možno poskytnúť žiadateľovi
    o na každé dieťa, ktoré navštevuje materskú školu alebo základnú školu a v materskej škole alebo v základnej škole je najmenej 50% detí z rodín, ktorým sa poskytuje dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke,
    o na dieťa, ktoré navštevuje materskú školu alebo základnú školu a žije v rodine, ktorej sa poskytuje dávka a príspevky alebo ktorej priemerný čistý mesačný príjem za posledných šesť mesiacov je najviac vo výške životného minima

    Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením sa poskytuje na každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovného a vzdelávacieho procesu v materskej škole a na vyučovaní v základnej škole a odobralo stravu, obed alebo iné jedlo.

    Kto môže byť žiadateľom

    Žiadateľom môže byť
    · zriaďovateľ školy s výnimkou krajského školského úradu
    · obec podľa sídla školy, ktorej zriaďovateľom je krajský školský úrad alebo
    · občianske združenie, ktorého členmi sú rodičia alebo iní zástupcovia detí a priatelia školy, ak zriaďovateľom školy je krajský školský úrad
    · v odôvodnených prípadoch materská škola alebo základná škola na základe písomnej dohody so zriaďovateľom.



    Žiadosť o dotáciu na príslušný rozpočtový rok predkladá žiadateľ úradu do 10. dňa kalendárneho mesiaca.

    Prílohou k žiadosti je:
    · doklad preukazujúci splnenie podmienok podľa zákona o rozpočtových pravidlách,
    · zoznam detí, na ktoré žiadateľ žiada poskytnutie dotácie s uvedením ich mena, priezviska, rodného čísla a adresy pobytu,
    · vyhlásenie rodičov detí alebo fyzickýchh osôb, ktorým je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, že súhlasia so zaradením ich dieťaťa do zoznamu detí, na ktoré sa žiada poskytnutie tejto dotácie a predložia potvrdenie o príjme, ak nie sú poberateľmi dávky a príspevkov.

    Výška dotácie

    Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením sa poskytuje na dieťa najviac v sume 1€ na jeden stravovací deň, a to najviac
    o 1 € na obed,
    o 0,35 € na iné jedlo.

    Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením sa poskytuje preddavkovo na každý kalendárny mesiac školského roka do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca.

    Zdroj: http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=228

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    http://www.socialnedavky.sk/davky-v-...-na-stravu.php

    Myslím si, že tu je to dosť prehľadne uvedené na čo máš nárok, tlačivo na stiahnutie a všetko treba zaniesť na UPSVsR

    Tak to tlačivo na stiahnutie nefunguje, ani vyhlásenie rodičov.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 25.10.13 at 10:20

    Kde vybavit obedy pre syna v skole, ked som v hmotnej nudzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.