Zavrieť

Porady

Existuju ulavy pre ludi poberajucich davku v hmotnej nudzi pri otvoreni zivnosti?

Precital som si totiz tento clanok http://hnonline.sk/c1-35016270 a zaujimalo by ma ci s tym ma niekto skusenosti, cize tiez poberal davku v hmotnej nudzi a zalozil si zivnost- ci dostal taketo ulavy.
Jasne ze sa opytam aj na urade prace ale ako sa hovori viac hlav viac rozumu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kennard Pozri príspevok
    Precital som si totiz tento clanok http://hnonline.sk/c1-35016270 a zaujimalo by ma ci s tym ma niekto skusenosti, cize tiez poberal davku v hmotnej nudzi a zalozil si zivnost- ci dostal taketo ulavy.
    Jasne ze sa opytam aj na urade prace ale ako sa hovori viac hlav viac rozumu.
    odkaz v príspevku je na nový typ dotácie, ktorý vláda schválila v krízovom balíčku. Myslím, že pokial sa rozhoduješ isť podnikať, výhodnejšia bude pre teba dotácia na samostatnú zárobkovú činnosť, kde prostriedky môžeš použiť podľa podnikatelského plánu na obstaranie zariadenia, nájomné a tiež aj odvody. Podmienkou získania dotácie je evidencia na úrade práce najmenej 3 mesiace, absolvovanie školenia podnikatelského minima, vypracovanie a obhajoba podnikatelského plánu (úspešné zvládnutie testu).

    Predchádzajúcu dotáciu je možné použiť iba na zaplatenie odvodov.

    Existuju ulavy pre ludi poberajucich davku v hmotnej nudzi pri otvoreni zivnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.