Zavrieť

Porady

Vlhky mur

Dobrý deň. Voda, ktorá sa vyliala z práčky nasiakla do tehlovej steny. Hrúbka steny je cca 45 cm.
Už rok sa mi nedarí sa zbaviť vlhkosti. Po vysušení sa vlhkosť a plieseň objavia opäť. Neviete poradiť ako vysušiť múr ?

Mám plávajúcu podlahu. Keď neboli obvodové lišty (výška cca 8 cm) tak bolo všetko OK. Keď som dal lištu asi po 3 týždňoch sa objavil mokrý fľak vo výške cca 8 cm na stene.
Naposledy upravil asoft : 26.10.13 at 05:27
malyklaun chcem sa spýtať ak je to ešte aktuálne, ten fľak zmizol? jedná sa o obvodovú stenu? Nebola ešte iná príčina vlhkosti v múre? Ak sa jedná o obvodovú stenu, tak mám na mysli praskliny v múre a následne zatečenie dažďovej vody... v každom prípade dajte mi vedieť, ako ste to odstránili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    asoft Mal som, nepomohlo. Chce to priamy zásah. Napr. navrtať do múru diery, niečo tam dať a nech to pôsobí napr. aj rok. elektroosmóza, mikrovlnné sušenie. Keď to navlhne namierim na to teplovzdušný ventilátor a pár dni je pokoj.

    wvsystem je offline (nepripojený) wvsystem

    wvsystem
    Mam dobre skusenosti s premyslenimi odvlhcovacmi, za den to vytiahne aj pol vedra vody. Netreba to kupovat, staci to pozicat, ako sa spomina vyssie.
    vlado 33 Pokiaľ je premoknutá tehla, bude odvlhčovať mesiace. Vždy vysušíš iba povrchovú vrstvu.
    vlado 33 Odvlhčovače odlučujú vlhkosť obsiahnutú vo vzduchu. Čím je vyššia teplota v miestnosti, tým viac vlhkosti vyzbiera ale iba povrchovej zo steny. Trvalo by niekoľko týždňov udržiavať teplotu nejakých 25 stupňov a odvlhčovať. Lacnejšie je, namieriť zdroj teplého vzduchu priamo na vlhké miesto a sušiť. A samozrejme vetrať.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    určite to nie je jednorazová voda, je netesný odpad od práčky alebo netesní práčkový ventil v stene.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    asoft Je to jednorázová voda. Prezreli to 3 vodári, 1 kúrenár. (Je tam aj podlahové vykurovanie. Tlak v kotli neklesá). Nepral som asi mesiac, rozsekal sa múr okolo odpadu aj skontroloval práčkový ventil v stene. Voda z práčka tiekla asi pol hodiny, kým som na to prišiel. Je to tehlový múr hrúbka 30 cm, takže tam nasiaklo veľa vody.
    lapejko nehnevaj sa ale je tam problém, pred pár týždňami sme podrezávali 30 cm tehlový múr okružnou pílou kde tiekla voda prúdom a uvolnené tehly sme museli domurovať a naniesť lokálne aj 6 cm omietky...Odvlhčovač za tri dni vytiahol asi 18 l vody, zvyšok po vymaľovaní rieši radiátor. Párkrát už bol problém z nástenkou z PPR, v ktorej praskol kovový závit a začal presakovať až po čase do izolácie z tubolitu, voda vytekala na najbližšom spoji izolácie, čo môže byť aj 2 metre od zdroja...
    asoft Múr vlhne iba pod obvodovou lištou. Dal som dole lištu, orezal fóliu z podlahového kúrenia, ktorá bola vo výške asi 3 cm nad podlahou a po pár dňoch bol múr suchý. Dal som naspäť lištu a znova sa objavil fľak približne v takej výške aká je vysoká lišta. Dám dole lištu a uvidím o niekoľko mesiacov či to bude aj potom mokré ak je dám späť.
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Mne pretiekla voda z batérie a sušilo sa to dva roky. Sušiť teplovzdušným ventilátorom, často.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.