Zavrieť

Porady

prasknuty obvodovy mur

Ahojte poradaci potrebujem surne poradit co dalej!!!!!PROSIM VAS Hruba stavba je pod strechou.Mam prasknuty obvodovy mur ytong 300PD Z vonkajsej stranyvzdialenost meter od rohu a celu vysku pod vencom a vnutorna je takisto akurat nie je cela cas iba asi polovica tej praskliny co je z vonka .Ake to moze mat nasledky na statyku a tepelne mosty?? Zateplovany system bude odvetravana fasada.Veniec neporusilo.Ako sa to stalo bager mi radlicov nechciat tukol do muru a tak to prasklo.Sudit sa mi nechce :dlhy proses a bolo to sposobene nechtiac.Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ak to spravil bager a nestalo sa to same od seba tak by to malo byt bez problemov, ale mozes pridat foto a podorys v mieste kde sa to stalo.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    robolenka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci potrebujem surne poradit co dalej!!!!!PROSIM VAS Hruba stavba je pod strechou.Mam prasknuty obvodovy mur ytong 300PD Z vonkajsej stranyvzdialenost meter od rohu a celu vysku pod vencom a vnutorna je takisto akurat nie je cela cas iba asi polovica tej praskliny co je z vonka .Ake to moze mat nasledky na statyku a tepelne mosty?? Zateplovany system bude odvetravana fasada.Veniec neporusilo.Ako sa to stalo bager mi radlicov nechciat tukol do muru a tak to prasklo.Sudit sa mi nechce :dlhy proses a bolo to sposobene nechtiac.Dakujem za rady
    Z takého slovného popisu by ti ani fundovaný statik nevedel dať nejaké stanovisko. Treba to vidieť aspoň na obrázkoch, najlepšie keby to obhliadol statik.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Podľa popisu zvlášť hrozný stav to nie je, ale určite by tomu neublížila obhliadka a vyjadrenie statika. Pre pokoj duše by aspoň navrhol niečo v zmysle spevnenia - alternatív je viac ale možno ani nebudú treba.
    Treba to brať ako zásah do statiky, ktorého príčina bola odstránená a konečná ako i následky sú minimálne bez ďalšieho vplyvu na konštrukciu.
    Napriek tomu foto by určite pomohlo.

    robolenka je offline (nepripojený) robolenka

    robolenka
    Tak tu su dve fotocky.buchnute miesti a praskliny.Dakujem za odpovede tak to nie je take hrozne.,,,

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Asi vám nejde pridávanie fotto.Máte málo príspevkov.Pošlite mi ich na 220870@post.sk ja ich zobrazím na porade.

    robolenka je offline (nepripojený) robolenka

    robolenka
    220870 Pozri príspevok
    Asi vám nejde pridávanie fotto.Máte málo príspevkov.Pošlite mi ich na ] ja ich zobrazím na porade.
    poslal som ti to poradak Dik

    robolenka je offline (nepripojený) robolenka

    robolenka
    tak je to tam.z vonka je ako narazil potom ako to je puknute.RObil som co sa dalo z obrazkami
    dnu.jpg  
    von.jpg  
    1/1

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To bude v poriadku.Pre istotu by to bolo dobré na dvakrát presieťkovať.Ak sú posunuté tvárnice tak ich prebrúsiť.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    je to dotaz na nový dom, ale chcela by som radu pre starší jednoposchodový dom. Máme puklinu na schodisku. Stena je už zdnuka oklepaná po tehlu, dajte radu aký najlepší materiál teraz dostupný je na zacelenie tých puklín. Spojovaciu maltu medzi tehlami už nie je ani vidieť. Treba tie spoje celkom vyplniť. Som v tom úplný laik. Pomýšľame nad tou reklamovou injektážou pod múry, ale treba stenu omietnuť v miestach kde sme odstránili omietku a hlavne vyplniť to už neexistujúce spojivo medzi tehlou, ktoré sa po obití omietky ukázalo. Na dome je to v poriadku, iba schodisko je akoby dodatočne dorábané a možno aj základy na ňom nie sú také ako pod domom, to však nám už nemá kto povedať ako to bolo pri stavbe. Počkať s tým do jara, alebo sa to zdnuka môže urobiť aj teraz? Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.