Zavrieť

Porady

nezaregistroval som si dič

Dobrí deň, mam taký problém . Nesplnil som si svoju ohlasovaciu povinnosť ako FO ( viazaný finančný agent- som aj v registri NBS). V septembri som uzavrel zmluvu z jednou poisťovňou ako viazaný finančný agent. A po par dňoch som ju chcel ukončiť. Lenže sa to natiahlo. Nemal som od nich žiaden prijem a zmluva bude ukončená cca o 14 dni (aj registrácia v NBS). A nezaregistroval som sa na DU čiže mi na to obdobie nebolo pridelene DIČ. Ako mam postupovať - mam podať žiadosť o registráciu DIČ a zároveň aj žiadosť o zrušení? .( zdravotne problémy- ale to ma neospravedlňuje). Chcem vedieť ako mam postupovať. A čo sa týka daňového priznania , mam podávať :B, aj keď som z toho nemal žiadny prijem( len prijem ako zamestnanec) a už nebudem mať ani DIČ platne?
Naposledy upravil kuchtik12 : 27.10.13 at 10:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuchtik12 Ak som to pochopil , najprv zanesiem registráciu na Du a keď sa uskutočni výmaz z registra NBS hneď oznámenie o zániku registračnej povinnosti.
    avalik ano
    kuchtik12 A čo sa týka daňového priznania , mam podávať :B, aj keď som z toho nemal žiadny prijem( len prijem ako zamestnanec) a už nebudem mať ani DIČ platne?
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mal by si to stihnúť do konca októbra. Prihlásiť a aj odhlásiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuchtik12 A čo sa týka daňového priznania , mam podávať :B, aj keď som z toho nemal žiadny prijem( len prijem ako zamestnanec) a už nebudem mať ani DIČ platne?
    Katy a R ak si nemal žiadne príjmy z § 6 (ani 7,8)- tak môžeš podať DP A - a tam to uvedieš v poznámkach.
    kuchtik12 vdaka
      zbaliť

    nezaregistroval som si dič

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.