Zavrieť

Porady

cesta na pozemok

Dobrý večer potreboval by som radu. Dedo mi daroval pozemok ale nemám sa naň ako dostať. Pozemok ktori sme využivali ako cestu kedysi bol jeho brata všetko bolo v poriadku. Po čase mi nechce dať povolenie prístupu na pozemok.Ale ina cesta tam nevedie. Ten kusok pozemku cez ktori ma nechce pustiť je meter široký a 3 metre dlhý je to vťahu obecnej cesty. Dalo by sa to riešiť sudom aby ustanovil vecne bremeno na môj pozemok aby ma tam pustil? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Musíš tvrdiť, že ste vecné bremeno vydržali - dať si to potvrdiť a vložiť do katastra.


    Doplnenie:
    Podľa § 151o obč. zákonníka zo zákona možno vydržať vecné bremeno, ak je vykonávané 10 rokov a oprávnený držiteľ bol celý čas vzhľadom na všetky okolnosti dobromyseľný, že mu toto právo patrí. Podľa § 134 započítava sa aj výkon práva predchodcom.
    Naposledy upravil Mária27 : 27.10.13 at 11:04
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vrb praveže tam nebolo žiadne bremeno oni sa dohodli že ked niekto s rodiny bude stavať tak cesta bude dostupna a teraz ked ma byť niečo na papieri tak už stým nechce suhlasiť.
    Mária27 práve preto - doplnila som odpoveď
    vrb a ked je to po dobe 10 tich rokov
    Mária27 to je minimálne 10 rokov, viac je len plus
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    obecná cesta susedí aj s parcelou pozemku zdedeného po dedovi?
    možné je aj riešenie odkúpiť od obce kúsok pozemku a tak si vybudovať príjazdovú cestu na pozemok, keďže sa s príbuzným nedá dohodnúť
    vrb nie nie nesusedí je obecna cesta na jej konci zacina ten kusok suseda a potom som až ja. ked spravím metrový krok jeho pozemku sa ani nedotknem. zle to bolo spravene ked si to delili dedo si na to nedal pozor a teraz je stým problem. Musim ho dať asi jedine na súd. Lebo na ten 20 ar pozemok sa nemam ko dostať.
    arizona Temy som spojila, nech nehladate obrazok v dalsej teme

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Pripoj tento obrázok priamo do tvojej otázky - témy "Cesta na pozemok", aby to bolo prehľadné. Nuž toto bolo fakt blbo rozdelené :-(. A sused ten kúsok nechce ani predať, ide mu iba o to, aby ti znepríjemňoval život?
    Martin1310 Skôr mu ide o to že predajom tohoto kúsku by prišiel o prepojenie svojich pozemkov čo by mu v buducnosti mohlo spôsobyť problém.
    vrb no ide mu o to aby niikto nebol už dalej lebo on da auta do zadu a nemusi sa starať že by niekomu zavadzal. už pomožu asi len súdy lebo inu cestu verejnu nemam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.