Zavrieť

Porady

Platca DPH - faktúra od neplatcu DPH.

Platca DPH , ako je to s bločkami /nákladmi na prácu? Koľko platí DPH, keď dostane faktúru za vykonanú prácu od neplatcu DPH.
Naposledy upravil Dav : 26.10.13 at 18:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zaplatí celú fakturovanú sumu a nemá nárok na odpočet DPH z tejto faktúry, lebo žiadnu DPH nezaplatil.
    mimicekova A možem ešte jednu takú mimo otázku? som z toho debilná. Ak ja ako neplatca DPH dostanem FA na 1000EUR a ešte z nej vyplácam robotu 500EUR plátcovi DPH, pláti on ešte daň?
    Dav Ak faktúru dostaneš, to znamená, že ju platíš. Ak za ňu dostaneš zaplatené, tak ju vystavuješ Ty.
    Predpokldám, že Ti zaplatia 1000Eur, z čoho polovicu platíš ty niekomu ďalšiemu za služby alebo materiál. l
    Neplatca : 1000 Eur príjmy/výnosy, 500Eur výdavky/náklady, DPH žiadna.
    Plátca : Fakturuje 500 Eur spolu s DPH - toľko mu zaplatíš. On má faktúru rozdelenú na 416,67 základ dane =tržby/výnosy a 83,33 DPH. Áno, plátca dane DPH platí. Presnejšie, má povinnosť platiť DPH zo svojich príjmov/výnosov, a z nej má právo odpočítať si DPH zaplatenú pre iných plátcov DPH.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie je to náhodou naopak - brat faktúruje tebe - ako platitel DPH samozrejme s DPH ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimicekova nie, lebo faktúru dostanem od objednávateľa služby a potom celá suma za vykonanú prácu ide na mna. Z toho potom posielam peniaze bratovi, ktorý je platca dph
    veronikasad Od objednávatela služby dostaneš peniaze za tvoju faktúru (možno ju vystavuje v tvojom mene).
    Aby si bratovi mohla vyplatiť peniaze, musí ti vystaviť faktúru - ako som písala s DPH, ak je platitelom (bez ohladu na to, že ty si neplatitel.)

    Zamotávaš sa ...
    mimicekova som z toho jeleň, prepáč, zle napísané ale dík zy info každopádne. Mám dezinformáciu, pretože brat mi tlačí do hlavy, aby som mu dával do ruky peniaze ešte navyše,lebo platí dph. Dík
    srska s rodinou - najťažší biznis
      zbaliť

    Platca DPH - faktúra od neplatcu DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.