Zavrieť

Porady

Ako na dlhy?

Dobry den,
neviem ci mi niekto bude vediet poradit.
Pred 4 rokmi mi zomrela mama a mesiac na to prisla otcovi exekucia na dom za neplatenie dani, socialnej a zdravotnej. Otec mal porazku asi 10 rokov do zadu, je v dochodku momentalne. Exekutori mu strhavaju 450 eur, na zivobytie mu vystane nejakych 200 eur. Ja s bratom mu pomahame finacne 4 roky, lenze nikam to nevedie. Otcov zdravotny stav sa zhorsil a museli sme ho umiestnit v domove dochodcov, na ktory tiez prispievame. Prosim o radu ci niekto nevie ako z tohto von, za tial pomahame ako mozme, ale do kedy budeme schopni obaja surodenci tahat dve domacnosti, to neviem.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak je otec v domove, dom pravdepodobne nevyuziva. Takze riesenie by bolo dom predat, splatit dlhy a zbytok penazi nechat na ucte z ktoreho sa bude platit ucet za domov a ostatne potreby.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    laurika10 Co viem, tak dom sa predat momentalne neda, lebo je na nom exekucia
    ivka70 Predat sa da, len to treba dohodnut aj s exekutorom., ktory bude ako prve ziadat uhradu exekucie z predaja.Otazka je, ci najdete kupca, ktory by do toho isiel.
    arizona Predat dom s "uvalenou exekuciou" nie je problem. Len treba vopred informovat exekutora a dohodnut sa. Ak najdete kupca,tak do KP zmluvy sa zapise, ze potrebna cast penazi ide na ucet exekutora a zbytok predavajucemu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.