Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru

Potrebujem poradiť:
pracujem v jednej firme 5 mesiacov z toho 2 mesiace už na dobu určitú, ktorú mám na 1 rok.
Podľa ZP mám v prípade výpovede lehotu 1 mesiac.
Našiel som si inú prácu ale zamestnávateľ ma vezme iba ak nastúpim od 15.11.2013, v terajšej práci ma ale nechcú pustiť skôr ako za ten 1 mesiac, teda 1.12.2013.
Nerád by som o tú novú prácu prišiel, viete mi poradiť čo môžem robiť ????
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no - bud neprísť do práce, alebo robiť popri terajšom zamestnaní - dohodnúť sa.
    hodiť sa na pN a pracovať s rizikom, že ťa vymákne sociálka
    zobrať si alikvotnú čiastku dovolenky...............všetko nie príliš košer spôsoby.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dufo11 vďaka za odpoveď, nevieš ako je to s tou pokutou do výšky 1 priemerného platu???
    KEJKA ak to máš v zmluve, tak zam-eľ ti nevyplatí mesačnú mzdu. Pokiaľ to v zmluve nemáš, tak na mzdu nárok máš,
    Dufo11 myslel som toto:
    Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    to znamemná že im dajú pokutu 1 plat??
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.