Zavrieť

Porady

elektrické vedenie podzemné cez susedov pozemok bez vecného bremena a súhlasu vlastníka

sused bez môjho súhlasu a samozrejme aj bez zriadenia vecného bremena má vedenie na pripojenie svojej nehnuteľnosti domu m na elektrinu cez môj pozemok. Vzhľadom na budúce výkopové práce na mojom pozemku nechcem byt obmedzená. Žiadala som ho o odstránenie elektrického vedenia podzemne z môjho pozemku a aby prípojenie na elektrinu zriadil z vlastnej nehnuteľnosti. On však zásadne odmietá. Ako mám postupovať, môžem mu jednoducho v rámci môjho pozemku kábel prerušiť?
buchač Jednoducho určite nie ...
Skôr zložitejšie to bude .
Martin1310 Trochu sa v tom neviznám on tam má dva domy a medzi nimi zakopaný kábel alebo ako? Pretože píšeš že chceš aby si elektrinu pripojil z vlastnej nehnutelnosti. To by znamenalo že sú tam dve jeho nehnutelnosti a prípojka na sieť je len na jednom.

Ako dlho máš ten pozemok že si si nevšimla že ti tade sused zakopáva kábel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedy to robil,davnejsie? Ked si sused siel budovat pripojku, tak predpokladam, ze musel dolozit nejaky projekt a suhlasy majitelov pozemkov. Ak ich nemal, tak sa jedna o ciernu stavbu, mozes ziadat,aby tu pripojku zrusil na vlastne naklady. Prip. sa informuj na stav.urade,tam by mali mat dokumenty k danej "stavbe".

    elektrické vedenie podzemné cez susedov pozemok bez vecného bremena a súhlasu vlastníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.