Zavrieť

Porady

Konateľ nezamestnanec a stravné a vrámci cesťáku

Dobrý deň, robím to správne, ak: spoločník a zároveň konateľ bez nároku na odmenu a PP (nezamestnanec) cestuje takmer denne zo svojej obce do mesta, kde má kanceláriu a úraduje tam (obchodné jednania), robíme hromadný cesťák, kde mu za každý deň nad 4 hodiny priklepnem nárok na stravné, a to si vyplatí formou stravných lístkov, príp. ak jedol v reštaurácii, dám mi blok a vyplatím mu náhradu za stravné v hotovosti v rámci tohto cesťáka?

Je to takto správne? Môže byť problém, že kontrola neuzná tieto denné výjazdy a bude tvrdiť, že je to pravidelné miesto práce? Stravné je v poriadku, aj keď nie je klasickým zamestnancom na pracovnú zmluvu?

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady, názory a skúsenosti Mala som totiž doteraz len konateľov spoločníkov, ktorí boli aj zamestnancami (a mali definované miesto výkonu práce).
Naposledy upravil Učímsa : 29.10.13 at 13:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    "...spoločník a zároveň konateľ bez nároku na odmenu a PP (nezamestnanec) cestuje takmer denne zo svojej obce do mesta, kde má kanceláriu a úraduje tam"

    ... a nie je to náhodou dochádzka do zamestnania ???
    Učímsa nie, nie je to jeho zamestnanie, ak máte na mysli niečo také, ako fiktívnych živnostníkov alebo s.r.o. z prinútenia. Zistím, kto mu dáva k dispozícii tú kanceláriu, či má napr. nejakú zmluvu o prenájme, (zatiaľ mi neprišla taká pod ruku). Možno sa tak posuniem ďalej. Podniká, okrem iného, vo fin. službách, takže tam prijíma týchto klientov. A inak je to organizácia (napr. eventy), to cestuje veľa aj do iných destinácií.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vy máte aj stravné šeky a aj takto ošetrené diéty v nákladoch?
    s takýmto riešením som sa nestretla.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Učímsa teraz neviem, co myslíte, lebo diéty sa vyplácajú asi len pri zahraničných pracovných cestách a ja hovorím teraz o tuzemskej... alebo mi niečo ušlo?
    Mila123 diéty sa vyplácajú aj v tuzemsku .....
    Učímsa je to tak, pomýlil ma jeden článok, kde diétami nazvali vreckové :-/, pozerala som teraz priamo zákon o cestovných náhradách a diéty = stravné, vreckové = vreckové.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://poradna.hnonline.sk/otazka/mo...y#.Um_Gz1OmPcs
    - je to staršieho dáta, ale pokiaľ viem, tak sa to nemenilo.

    Konateľ - "nezamestnanec" si môže v rámci cesťákov uplatňovať len stravné, stravné lístky nie
    Učímsa už mi to pomaličky začína byť jasné ďakujem.

    Konateľ nezamestnanec a stravné a vrámci cesťáku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.