Zavrieť

Porady

strata PN

Dobrý deň, mám problém že jedna naša bývala zamestnankina mi daal papier Koniec PN, .......on v tom čase ked išla na Pn u nás už nepracovala takže PN jej bude platiť socialna poisťovňa,....lenže nemám koniec, a lekár jej nechce vystaviť druhý....teraz chce odo man aby som jej vyplatila dni PN....ako mám postupovať, ke´d ona v čase PN už nebola našou zamestnankinou...ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak v čase DPN už vašou zamestnankyňou nebola, doklad o DPN mala odovzdať priamo SP a nie zamestnávateľovi. A koniec PN rovnako mal byť daný priamo SP. Vy ako zamestnáv. už nepreplácate nič, žiadnu náhradu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina272 ale len som ten papier stratila ja a neveim či teraz majú nárok to vymáhať na mne, ale tak asi nie.ďakujem
    Tweety Čiže na SP nemajú doklad o DPN vôbec? Ak si ho zapotrošila ty, nesieš teda zodpovednosť, mala by si to teda napraviť.
    Kristina272 nie nemaju tam žiadny Paper na SP, ani začiatok ani koniec
    Tweety Konaním si ju obrala o nemocenské, samozrejme, ak bola na PN v OD, a mala teda naň nárok.
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Lekár má vystaviť druhý "papier" - je to v jeho kompetencii

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž - ak už nebola vašou zamestnankyňou- mala si ju poslať do SP, nech si sama odovzdá tlačivo DPN.
    Ak si to teda stratila ty - tak skús ešte niekde "vysnoriť", prípadne požiadať lekára o pomoc .. každé tlačivo DPN má svoje jedinečné číslo, lekár zvykne aj do karty zaznačiť toto číslo - a posiela jeden diel na začiatku DPN do SP ... a po skončení tiež príslušný diel. (okrem tých dielov, čo si má odovzdať pacient sám) . Ešte som sa s tým nestretla, ale možno bude stačiť aj kópia s vysvetlením (na SP určite majú aspoň ten jeden diel, čo posiela lekár na začiatku).
    - a len pre zaujímavosť - o akú dobu DPN ide??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.