Zavrieť

Porady

Predčasne ukončená LZ+následný predaj

SZČO, neplatca DPH, JÚ v 04/04 uzatvoril leasingovú zmluvu na osobné MV. Výška zálohy na leasingové splátky bola 101200,-. Doba trvania 36 mesiacov, mesačná splátka 5788,- . Účtovníčka, po ktorej som prebrala rok 2004 akontáciu ignorovala (blok z registračky neprešiel vôbec peňažným denníkom) a mesačné splátky dávala pri úhrade rovno do prevádzkovej réžie. Vo výkaze o majetku a záväzkoch za 2004 je 0,-Sk v záväzkoch a v dlhodobom majetku tiež 0,-SK Ja som doteraz účtovala leasing od 01.01.04 podľa Poradcu Extra 2/05 tak, že celý záväzok voči leasingovke som evidovala v knihe záväzkov a auto v majetku, tým pádom sa mi leasing premietol aj do výkazu o majetku a záväzkoch. Neviem kto má pravdu o spôsobe účtovania leasingu v JÚ či ja, či ona. SZČO leasing v 06/05 predčasne ukončil, zaplatil vyrovanie a následne v 07/05 vozidlo predal. Vôbec netuším ani z účtovného ani z daňového hľadiska čo mám v roku 2005 vlastne urobiť. Či všetky splátky v réžii roku 2004 v roku 2005 dodaniť, alebo podať opravné DP za 2004, a vôbec neviem čo budem mať ako náklad roku 2005 pri predaji vozidla. Nájde sa dobrá duša, ktorá mi skúsi pomôcť? Prešla som poradu skrz-naskrz ale nikde som nič podobné nenašla prosím pomôžte ak viete, vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Bes predošlá účtovníčka to isto dobre nemá, postupuj podľa nových postupov účtovania, oprav DP za rok 2004. V roku 2005 sa ťa budú týkať ustanovenia ZDP o predčasnom ukončení lízingu. Treba si to len naštudovať. Aj v poradcoch je toho dosť popísaného (neviem či máš aj publikáciu dane účtovníctvo - vzory a prípady, neviem presne ktoré číslo je venované práve lízingu)

    bes je offline (nepripojený) bes

    bes
    Ďakujem, mam aj dane a učto ale nikde sa nepíše o tom, čo s tým keď predčasne ukončí leasing, čo sa daňovo uznáva, a čo je výdavkom pri príjme z predaja...

    johankaP je offline (nepripojený) johankaP

    johankaP
    Prosim Vas neprilepi sem niekto v cislach predcasne ukonceny leasing? Nema niekto s tym skusenosti? Velmi by mi to pomohlo, uz som sa do toho velmi zaplietla.

    Predčasne ukončená LZ+následný predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.