Zavrieť

Porady

Výkaz do soc. poisťovne za dohodára

Viete mi prosím Vás niekto poradiť ako mám vyplniť výkaz za dohodára s nepravidelným príjmom. Bol zamestnaný od 6/2013 - 9/2013, neviem či správe ale dočítala som sa že do výkazu dám obdobie 10/2013, ale neviem ho vôbec ďalej odoslať.Vyplním výkaz poistného a príspevkov nie mesačný výkaz. Dohodár je študent VŠ, a za tie 3 mesiace zarobila dokopy 300,- €. Prosím Vás do výkazu vyplním celkovú sumu za mesiac 10/2013, alebo sa to tam musí nejako rozpísať???
Ďakujem veľmi pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Výkaz bude označený ako 10/2013. Najskôr vyplňuješ prílohu, za 4 mesiace /nie za 3, ako píšeš, spočítaj na prstoch :-) /. Jún bude por.č. 1, Júl č. 2 ... za každý mesiac odpracované dni a hrubý príjem v mesiaci. NP a PvN nevyplňuješ. Po vyplnení por.č. 4 za september prejdeš na hlavný dokument a spustíš prepočet. Celkové sumy to spočíta samo. Postup je intuitívny, nemal by byť problém ... Poistné sa musí odviesť do 8.11. ak bol príjem vyplatený v 10/13.
    Motor House s.r.o. ďakujem za radu, tam som sa pomýlila, zamestnaný je od 7/2013 :-) ešte raz ďakujem :-)

    Výkaz do soc. poisťovne za dohodára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.